Bylinky podle zvěrokruhu
Přesný čas
http://lovedbdb.com/nudemenClock/index2.html
Kdo tohle vymyslel,je koumák, ale hodiny jdou na chlup přesně...!!! A
když klikneš do prostoru hodin, změní se na digitální.
________________________________________________
BYLINKY PODLE ZVĚROKRUHU
Kouzlo bylinek
Staré přísloví říká, že není na světě bylina, která by na něco nebyla. Astrologie zase každému znamení připisuje účinné bylinky. Z nich můžete vařit čaje či je přidávat do jídla.
Jaké bylinky jsou pro jednotlivá znamení ty pravé?
Beranovi svědčí chmel
Většina zdravotních problémů Berana vyplývá z jeho bláznivého tempa, které nedovolí, aby pořádně vyležel své choroby. Když k tomu připočtete bolesti hlavy, je úkol byliny jasný: Berana je potřeba zklidnit. Zaručeně mu pomůžou chmelové šišky. Může si je zašít do polštářku, který si dá pod hlavu, nebo je zalít vroucí vodou a pít jako čaj. Pokud Beran nastydne, zabere odvar z černého bezu nebo česnek v jakékoli podobě.
Co Býkovi? Podběl!?
Jeho zdraví bývá obvykle záviděníhodné. Ovšem dobrému jídlu a pití Býk nikdy neodolá, a tak mívá trávicí problémy. Pomůže mu odvar z artyčoku.
Moc nechutná, ale pomáhá! Na choroby krku, které dovedou Býka potrápit, se osvědčil podběl.
Uvařte z něj čaj, přidat můžete jitrocel.
Ideální bylinkou pro Býka je taky petržel.
Působí jako mírná rostlinná dezinfekce, navíc předchází zadržování vody v organismu, které je
u Býků hodně časté.
Blížencům voní konvalinka
Pozornost by měl každý Blíženec věnovat nervům. Staré recepty radily na rozčilování, které je jeho věrným průvodcem, popíjení odvaru z květů konvalinek v bílém víně – ovšem konvalinka je problémová, a proto bude lepší kozlík lékařský.
Při onemocnění dýchacích cest jsou ideální sádlové obklady na prsa. Lněné semeno, jehož odvar se používá při trávicích potížích, může Blíženec pít i při kašli. Aby čaj chutnal, musí si ho přisladit a přidat plátek citronu.
Bylinky
Rakovi pomáhá zázvor
Veškeré jeho psychické propady se odrážejí na stavu jeho žaludku. Rak navíc mívá pomalejší látkovou výměnu, takže většinou tahá pár kilo navíc.
Ve starším věku mívá problémy s tlakem a Račice trpí hormonální nerovnováhou. Aby se jeho metabolismus pohnul, spolehlivě zabírá zázvor. Může si ho přidat
špetku do čaje, sušený zázvor se dá také zalít horkou vodou, osladit medem a popíjet. Pro zrychlení látkové výměny je vhodný mátový čaj. Gynekologické problémy zvládne odvar z měsíčku lékařského nebo kontryhele.
Pro Lva? Jedině arnika!
I ctižádostivý Lev by měl pochopit, že je lepší, když si občas odfrkne. Udělá to dobře srdci a předejde i potížím se žlučníkem a játry, což jsou orgány, které reagují citlivě na stres.
Při problémech s tlakem, které mívá Lev dost často, pomáhá arnika. V jídle mu udělají dobře byliny hořké chuti: koriandr, petržel, bazalka a kardamom. Vhodnou bylinkou na problémy s játry a žlučníkem je výluh z artyčoku a šťáva z řepy.
Panny fandí majoránce
Jejich koníčkem je péče o vlastní zdraví.
Panny většinou trpí trávicími problémy, proto by každá měla jíst co nejvíce endivie, což je druh zeleného salátu. Do jídla, pokud to jen trochu jde, by měla přidávat kopr, kmín a zázvor, což usnadňuje trávení. Dobře jí udělají i odvary z anýzu, slézu a eukalyptu. Zrozenci tohoto znamení se neustále stresují, a proto nutně potřebují bylinu, která podpoří funkci jater. Zvlášť účinná je majoránka – jako koření i jako čaj.
Bylinky
Váhy rozzáří kopřiva
Váha se nerada rozhoduje, špatně snáší změny
a stres. To se odráží na činnosti ledvin.
Když je Váha celá rozklepaná a má pocit, že se jí nic nedaří, zabere odvar nebo výluh z meduňky.
Skvěle funguje jarní detoxikační kúra z kopřiv.
Když ještě doplní pití kopřivového čaje oplachováním vlasů odvarem, bude plná energie i náležitě krásná! Při problémech s ledvinami pomáhá urologický čaj, ale především petržel, která působí močopudně. Úspěšné jsou i čaje z lopuchu většího a mochny (tu dávkujte velice opatrně!).
Štírovi dopřejte česnek
Mívá problémy se střevy, močovým měchýřem
a pohlavními orgány. Vzhledem k napětí, v němž žije, se nevyhne vyššímu krevnímu tlaku. Na regulaci tlaku se osvědčil zejména česnek, který zároveň posiluje krevní oběh.
Trávicí potíže se dají zvládnout s pomocí chilli papriček, ale jen v přiměřeném množství.
Na štíří zdravotní problémy zabírá i pelyněk, křen
a ostružinové listí – v jeho užívání by však měl být rozumný, protože jakékoli přehánění je kontraproduktivní.
Na Střelce zabírá pampeliška
I když se mu nechce, měl by věnovat pozornost životosprávě. Střelec totiž lehce přibírá.
Navíc jí přesně to, co by neměl, takže jeho játra trpí. Když si naříká na trávicí problémy, jsou většinou způsobeny přejídáním. Na to zabírá pampeliška!
Popíjí se po doušcích jako čaj, na jaře ji můžete přidat pokrájenou do salátů.
Dobře mu udělá i odvar z macešky. Jde o bylinkový zázrak, který zrychlí metabolismus a zbaví pocitu přeplněného žaludku. Střelci by měli často popíjet odvary z řepíku lékařského nebo čekanky obecné – obě byliny posilují játra.
Bylinky
Kozorohovi přesličku
Kozoroh většinou nemívá se zdravím potíže.
Když ale nějaký problém má, měl by ho řešit hned
a bez otálení. K lékaři ho spolehlivě dostane revmatismus a pleť, která trpí rozšířenými žilkami. Vlasům a kůži dělá dobře odvar z přesličky.
Při problémech s revmatismem se doporučují koupele v odvaru z březového listí, které pomáhá i na potíže s pletí. Má-li Kozoroh problémy s klouby, udělá nejlépe, když část masa v jídelníčku nahradí produkty z celozrnné mouky.
Vodnář ctí černý bez
Potíže mívá nejčastěji s křečovými žilami a křečemi
v lýtkách. Potrápit ho mohou také potravinové alergie. Na přetížené nervy nejlépe zabírá odvar
z třezalky tečkované. Při déletrvajících potížích by se však měl Vodnář vypravit k lékaři.
Na křečové žíly a křeče v lýtkách zabírají preparáty
s výtažkem ze jmelí. Proti křečím fungují i minerálky bohaté na hořčík. Výborným léčivem je odvar z černého bezu, který urychluje látkovou výměnu. Vodnář ho může pít buď neslazený, nebo se lžičkou medu.
K Rybám patří hloh
Spousta zdravotních problémů (pomalá látková výměna, potíže s játry a slinivkou) pramení ze stresu, který by se Ryba měla naučit co nejúčinněji zvládat. Pro urychlení látkové výměny si může jídla ochucovat zázvorem, pepřem, kmínem a koriandrem, nebo si z nich udělat odvar a malými doušky jej popíjet. Trávení vylepší i teplý odvar ze semen kopru.
Na uklidnění ve chvílích, kdy má Ryba pocit, že jí starosti přerůstají přes hlavu, se osvědčil hloh
________________________________
Top 10 činností, kterými si denně ničíme život!
06.06.2011
Online verze anglického deníku Daily Mirror zveřejnila seznam sedmi prohřešků, kterými denně ohrožujeme naše zdraví. Často si nedokážeme uvědomit, že již automaticky zažité úkony nemusí být ve shodě s tím, co bychom ve skutečnosti měli dělat. Naše redakce k nim přidává další tři, které jsou stejně nebezpečné.
1. Časté sprchování Moderní člověk je podle vědců až příliš upjatý na hygienu. Kdysi jim vůbec nechodilo po mysli, že by se měli sprchovat několikrát denně. Dnes je to už běžná záležitost. Některým už dokonce nestačí ani dvě pobyty pod vodou, do koupelny musí vejít kvůli vlastnímu pocitu i vícekrát. Jenže tím si úplně ničí pokožku. Ta vlivem horké vody ztrácí přirozenou vlhkost a odolnost, stále více se vysušuje a pak se kvůli tomu stává citlivější, nemluvě o tom, že sprchovými gely a šampony pravidelně ničíme jemný mazový film, který si pokožka vytváří, jako přirozenou ochranu před vnějším prostředím.
2. Osm hodin spánku Jde opět jen o mýtus současné doby. Tělo si totiž nejlepší odpočine během prvních dvou hodin spánku. Za normálních okolností vám při přiměřené denní zátěži postačí čtyři hodiny takového oddechu. Pokud si myslíte, že organismus si během osmi hodin více odpočine, mýlíte se. Budete se naopak cítit ještě více unavené. Ideálně by to mělo být šest až sedm hodin, přičemž spát byste měli chodit kolem půlnoci. Když na vás přijde během dne únava, dopřejte si jen čtvrt nebo půlhodinku v posteli a síla bude opět zpět.
3. Vyplachování úst po mytí zubů Zubní pasty mají ve svém složení mnoho zástupců, kteří je později ochraňují před bakteriemi, které mají za důsledek kažení zubů a odstraňování zápachu. Jenže tento účinek zničíte jedním velmi jednoduchým úkonem - pokud si po umytí vypláchněte ústa vodou. Se zbytky pasty totiž vymyjete i ochranné látky. Abyste měli z čištění zubů nejen estetický užitek, měli byste dodržovat tento rituál: nejprve si jejich povrch klasicky umyjte pastou, její zbytky vyplivněte a následující půl hodiny nic nekonzumujte a nepijte. Následně se můžete nasnídat a po jídle si ústa osvěžte ústní vodou.
4. Dlouhé sezení na WC I vy patříte do té skupinky lidí, která si na záchod bere s sebou i dobrou knihu nebo časopis? Když ano, rychle se tohoto zvyku zbavte. V nejmenší místnosti bytu byste měli trávit jen nezbytný čas na vykonání potřeby. Příliš dlouhé vysedávání totiž není přirozené pro konečník a může vás dovést ke gastroenterologickým problémům. Tím nejfrekventovanějším jsou hemeroidy, které si velmi snadno přivodíte právě dlouhodobým pobytem na WC.
5. Přehnané čištění domácnosti Hygiena se stále posouvá na vyšší level. Když se podíváme, jak kdysi žili naši předkové, jen kroutí hlavou nad tím, v jaké špíně dokázali být. Jenže ani současnost není žádnou výhrou, pokud to s čištěním velmi proháníte. Tím, že denně odstraňujete z vašeho okolí všechny bakterie, nedokážete si vůči nim vytvořit odolnost. Nemluvě o tom, že při používání tolika chemických přípravků můžete velmi snadno dospět například až k astmatu. Čistota je super, ale místo
denního mytí podlahy, vám stačí opakovat to jednou za tři dny. A spreje na odstraňování prachu použijte pouze jednou týdně, na zbývající část vám postačí obyčejná prachovka.
6. Nesprávné dýchání Děti přirozeně od narození mají správný rytmus dýchání. Jak však stárneme, tak nabíráme horší způsob nabírání čerstvého vzduchu. Správně byste měli dělat hluboké nádechy do oblasti břicha. My však děláme krátké vdechy do hrudníku. Vše se však dá velmi rychle změnit. Stačí se alespoň na pět minut denně zaměřit na správnou činnost. Položte si ruku na břicho a sledujte, zda správně dýcháte. V průběhu minuty byste měli zopakovat 12 až 20 nádechů s menšími pauzami. Postupně to proberete za samozřejmost a pomoci vám při tom může i jóga.
7. Odpočívání po jídle Jednoznačně byste měli uposlechnout rady všech fitnes trenérů o tom, abyste po jídle nepadly do postele, ale si raději dopřáli malý pohyb. Jakmile si lehnete, pokrm se začne měnit ve větší části na tuk. Vhodné je proto po konzumaci zajít alespoň na dvacetiminutovou procházku, která pomáhá s trávením zejména ve vyšším věku. Největší jídlo dne si dejte v té části, když máte největší aktivitu.
8. Denní čištění uší K sedmičce z Anglie přidáváme ještě trojici tipů z naší redakce. Časté čištění uši podporuje tvorbu mazu. V tomto případě platí totéž pravidlo jako s denním mytím vlasů a jejich maštěním. Pokud máte nepříjemný pocit špinavých uší, jde opravdu jen o pocit. Ve skutečnosti vám jejich stačí otřít dva nebo třikrát do týdne. Při čištění také dbejte, abyste s tyčinkou nezašly příliš hluboko, neboť riskujete poškození bubínku a následný zánět ucha. Neměli byste při tom používat volně dostupné spreje zlepšující jejich čištění. Tento úkon patří totiž jen do ordinace lékaře, vy si jím pouze můžete podráždit vnitřní ucho a navodit problémy.
9. Používání velkého množství kosmetiky Ve skutečnosti byste si měli vystačit s jednoduchým mýdlem, sprchovým gelem, jedním krémem, zubní pastou a šamponem. Zbytek je velmi dobrý byznys kosmetického průmyslu. Když si chcete dopřát jiné přípravky, určitě to nedělejte v přehnané míře. Tělo musí dýchat, aby bylo krásné. Více jako masky, balzámy, peeling vám pomohou dary přírody. Vše používejte s mírou a uvidíte, jak se vám organismus odmění.
10. Snídaně bez předchozího nápoje
Během noci se vám v žaludku a trávicím traktu nahromadí různé bakterie. Ty potřebujete ráno vyplavit a připravit tělo na příjem jídla. Vždy byste měli mít připravený pohár odstáté vody nebo čerstvě uvařeného bylinkového čaje, které vás správně nastartují, tedy, váš žaludek na příjem potravy. Nikdy nesnídejte bez toho, abyste vypili alespoň deci vody. Do nápojů se samozřejmě nepočítá káva, která žaludku nalačno ještě více škodí.