Zázračné cibulové ponožky a další...
Chyby, které děláme při přípravě vajíček. Jsou zbytečné
Ilona Víchová
Míchaná vajíčka. Říkáte si, že na přípravě není nic složitého. Ale když ochutnáte dobře udělanou omeletu nebo míchaná vejce, budete chtít vědět, jak je profesionálové připravují. Těchto chyb se vyvarujte! Podíváme se, jak vařená vejce, míchaná i ztracená připravují kuchařští velikáni jako Gordon Ramsay a Zdeněk Pohlreich.
Správná "míchanice"
Patří mezi oblíbenou víkendovou snídani, která potěší celou rodinu. Nejhorší, co se vám může stát, že je na pánvi usušíte do nepoživatelné formy. Podle šéfkuchaře Gordona Ramsaye si nejlepší míchanici připravíte snadno, jen myslete na tato základní pravidla:
1. Vajíčka rozklepneme rovnou jen v případě, že máme povrch nádoby, ve které se dá dále šlehat. Pokud jde například o teflonovou pánev, nejprve si je rozmícháme v misce, abychom do nich dostali vzduch. Našleháme je až těsně před vléváním do nádoby, jinak z nich vzduch vyprchá.
2. Předem nesolíme, protože pustí hodně vody a nejsou dobrá.
3. Dochucujeme až po vypnutí pánve na závěr.
4. Po rozklepnutí přidejte trochu másla, které jim dodá nadýchanou konzistenci.
5. Nikdy je nevystavujte vysoké teplotě. Ideálně je zahřívejte pomalu.
6. Když se začnou lehce propojovat, vypněte plotnu a opatrně je dodělávejte jen v rozehřáté nádobě.
"Hromada lidí si myslí, že udělat míchaná vejce je ta nejjednodušší věc pod sluncem. Jenže v té jednoduchosti je vždycky nějaká záludnost," vysvětluje Zdeněk Pohlreich v pořadu Vařte jako Šéf! On sám připravuje míchaná vajíčka ve vodní lázni. Na hrnec s horkou vodou dává misku. Jakmile se zahřeje, vytře trochou másla, rozklepne dvě vejce, lžíci tučné smetany a začne šlehat. Snaží se do nich dostat co nejvíce vzduchu. I on potvrzuje, že bylinky, sůl a koření patří až na konec. Zdlouhavější proces, ale snadněji získáte teplotu pod kontrolu a vejce nebudou suchá jak cesta. Tip redakce: Chcete-li dokonale vláčná vajíčka, přidejte na každé vajíčko jednu lžičku sodovky.
Vařená dobrota
Před vařením vajíčka vyndáme na chvíli z lednice, aby získala pokojovou teplotu. Připravujeme je maximálně 8 minut a nepoužíváme čerstvou surovinu, skořápka by šla špatně oloupat.
Čím déle je vaříte, tím více žloutek na krajích zmodrá a to je špatně. V tuto chvíli bude hodně suchý a při krájení na plátky se rozdrolí a vypadne z bílku. Náš tip: Jak rychle oloupat vařené vejce Aby při vaření vajíčko neprasklo, přidejte do vody trochu soli. Stejně tak skořápku ochrání ocet, který nakonec usnadní i samotné loupání.
Máte-li rádi měkký žloutek, měli byste znát tyto varianty a dobu přípravy:
* Vejce na tvrdo vaříme 7 minut. (bílek a žloutek jsou tuhé)
* Vejce na hniličku se vaří 4,5 minuty. Podáváme v držáku tzv. "ve slepičce" a naklepáváme jen vršek skořápky.(bílek tuhý, žloutek táhlý)
* Vejce ztracená se vaří 3 minuty bez skořápky. (bílek tuhý, žloutek tekutý)
* Vejce na měkko se vaří 3 minuty ve skořápce a následně se zchladí. Podáváme ve skle s trochou másla a pažitkou. (bílek tuhý, žloutek tekutý)
Ztracené vejce
Voda na ztracené vejce se musí vařit pomalu a v žádném případě ji nesolte, jinak narušíte povrch bílku. Pro lepší efekt přidejte do vody lžičku octa a vytvořte vír, díky kterému se žloutek obalí bílkem.
Stejně zafunguje vyklepnutí vejce do misky s octem a následně ho teprve vlít do horké vody. Bez octa se vám ztracené vejce podaří jen tehdy, máte-li zcela čerstvou surovinu. Používejte vždy větší hrnec, abyste mohli vytvořit dostatečný vír.
Ve chvíli, kdy se bílek zabarví, vyndáme celé vejce a prudce zchladíme ve studené vodě. Když tak neučiníte, žloutek by se kvůli horkému obalu dovařil a nebyl by tekutý.
Dokonalá omeleta
Abyste získali skvělou omeletu, přidejte ke každému vejci lžičku vody, osolte, opepřete a pořádně našlehejte. Pánev nechte pořádně rozpálit.
Nalijte na pánev a omeletu vařečkou lehce promíchejte či potrhejte, aby se nařasila. Hned přidejte připravenou náplň (uzenina, bylinky, cibulka, olivy, zelenina), osolte, opepřete a polovinu překlopte přes směs. Nepečte dlouho, aby nebyla příliš suchá. Chcete-li strávníky ohromit, na závěr omeletu potřete trochou másla, získá skvělou chuť.
A na závěr?
Volské oko
Někdo ho má rád na večeři, jiní jej berou jako přílohu zahuštěné omáčky či k čočce. Olej musí být dokonale rozehřátý. Vejce na pánev rychle neklopte. Nechte ho pomalu sklouznout ze skořápky. Žloutek zůstane neporušený.
Když okraje začnou být křupavé, stáhněte na nízkou teplotu a přiklopte pánvičkou na 30 vteřin. Na povrchu by měl vzniknout tenký povlak a žloutek zůstat měkký. Teprve poté osolte a opepřete. Kdo by chtěl, může omeletu na chvíli položit na papírovou utěrku, která vsákne přebytečný tuk.
Co je lepší: Celé vejce nebo jen bílek?
Vajíčko je dokonalým příkladem toho, jak s námi doktoři zametají. Desítky let je označovali za miniaturní časované bomby s cholesterolem, který nás zabije už po pár talířích míchanice. V téže době také vznikla móda jíst jenom bílky, protože neobsahují tuk. To se jistě může za určitých okolností hodit nebo být dokonce prospěšné pro zdraví, ale rozhodně to neplatí jako zásada. Obojí má svoje výhody.
Velká cholesterolová lež
Vypadalo to jako snadný trik: zbavte se ve své oblíbené snídani - smažených vejcích, vejcích do skla či vaječných omeletách - žloutku, a nebezpečný cholesterol půjde rázem dolů. Rázné omezení počtu vajec však snížení cholesterolu v populaci nepřineslo. Ani nemohlo.
Věda totiž prokázala, že na hladinu cholesterolu v krvi mají větší vliv zděděné geny, které ovlivňují jeho tvorbu a odbourávání v organismu. Složením jídelníčku toho tolik neovlivníme. Ve skutečnosti jen u 30 % lidí byl zaznamenán nárůst hladiny cholesterolu poté, co konzumovali vysoce cholesterolovou dietu.
Podle mnoha odborníků proto nepředstavuje přiměřená konzumace vajec pro zdravé jedince riziko. Ovšem pokud není v jejich stravě nadměrný příjem cholesterolu a nasycených tuků z jiných zdrojů. Celkový denní příjem cholesterolu by u dospělých neměl přesáhnout 300 mg za den (jedno vejce obsahuje cca 170-200 mg).
Kolik vajec sníst? Navíc vejce obsahují lecitin, který působí příznivě dokonce právě proti ukládání cholesterolu! Kolik bychom si tedy měli vajec dopřát? Doporučují se tři až čtyři týdně, ale doktor Sung I Koo z univerzity v americkém Kansasu, který se svým týmem nesmysl o cholesterolu odhalil, povoluje dokonce jedno až dvě denně!
Tuk ale zůstane tukem, takže pokud chcete jeho příjem omezit, vsaďte na bílky. Strava s vysokým obsahem bílkovin je základem proteinové diety na zhubnutí, která se před časem stala hitem. Proteiny z bílků podporují úbytek tuků a naopak zvyšují podíl svalové hmoty. Proto jsou tak oblíbené u kulturistů.
Rozhodněte se sami
Bílek sice obsahuje vysoké množství proteinu, ale ostatní výživné látky jsou ukryty ve žloutku. Pokud porovnáme jedno středně velké celé vejce s pouhým jeho bílkem, pak tento bílek má:
* méně kalorií (17 / 54)
* opravdu žádný tuk (0 / 3,6 g)
* méně proteinů (10 % / 7 %)
* zásadně méně cholesterolu (47 % / 0 %)
* žádné železo, důležité pro transport kyslíku (4 % / 0 %)
* méně fosforu, který podporuje kosti (8 % / 0,5 %)
* žádný zinek, důležitý pro imunitu (3 % / 0 %)
* žádnou kyselinu listovou, významnou pro nervové a reprodukční orgány (5 % / 0 %)
* žádný vitamín A pro zdravé oči (4 % /0 %)
* žádný vitamín D, který podporuje vstřebávání vápníku (8 % / 0 %)
_______________________________________________________________
Detoxikace úst červeným vínem
O tom že se dá červené víno použít jako výborná detoxikační pomůcka ústní dutiny vím už dlouho. Vlastně vůbec netuším kde jsem se to dozvěděla, nebo kdo mi to řekl, ale praktikovala jsem tuto metodu už před lety, pokaždé s neuvěřitelnými výsledky.
Když jsem se naposledy o této zajímavé metodě před známými zmínila, nechtěli mi vůbec věřit, že to funguje... Ale opravdu to funguje. Princip je vlastně stejný, jako když se v ústech převaluje olej.
Chcete si doma snadno a rychle vytáhnout jedy z těla? - Pak je tento článek určený právě pro vás.
O převalování oleje v ústech také vím už dlouho, poprvé jsem o tom četla na internetu. Ale nikdy jsem to nepraktikovala, zůstala jsem jen u teoretické znalosti. Ta představa mi moc nesedla a raději jsem tedy brala za vděk vinnou metodou, která je podle mě příjemnější. A navíc při tomto fakt hned vidíte, co z vás vylezlo... A zajisté se i zděsíte.
Princip
Popíšu to jednoduše a laicky: Červené víno obsahuje třísloviny a je svíravé. A látky v něm obsažené, vytahují z dásní a z okolí zubů toxiny, bakterie, zkrátka všechno možné, co tam nemá být. Nevím do jaké hloubky až dokážou látky z červeného vína vytahat sajrajt z dásní (až si metodu zkusíte, pochopíte proč používám slovo ,,sajrajt"), ale odhaduji že to bude celkem hloubka, soudě podle množství hmoty, která leze ven. Člověku se až nechce věřit, jak je to vůbec možné, co všechno nosí schované v dásních a vůbec o tom neví!
Jaké víno použít
Na tuto detoxikační metodu použijte červené víno. Mělo by být trpké, svíravé, hutné, intenzivní. Já například jako první víno pro detoxikaci použila chorvatský Plavac, který byl naprosto hnusný, kyselý (klasické nedobré Chorvatské víno) a připadalo mi lepší ho využít alespoň takto, než rovnou vylít. A jak byl kyselý, tak perfektně fungoval.
Pokud doma nemáte nějakou nedobrou kyselou lahev červeného, vhodný na toto je například Modrý Portugal.
Bílé ani růžové víno nepoužívejte... Pouze svíravé, trpké červené. Může být točené i lahvové sířené, je to jedno, fungují obě.
Metoda
Jednoduše vezměte doušek do úst a lehce převalujte. Nelokněte si vína zbytečně moc, protože je potřeba víno udržet v ústech několik minut. Jakmile začne působit na dásně, začnete automaticky dost slinit.
Proto zkuste poprvé menší, poloviční doušek a při dalším opakování množství upravte podle potřeby. Nemá smysl si hned na začátku zaplnit ústa vínem, je to zbytečné. Malý doušek stačí.
Lehce převalujte, nebo se snažte víno rozprostřít do celých ústech, zejména aby se dostalo až k zadním stoličkám. A čekejte...
Už po velmi krátké době byste měli začít cítit jakési cucky. Nejvíc se toho dělá právě u zadních zubů. V této fázi budete mít chuť to běžet hned vyplivnout nebo zvracet, ale ještě vydržte. Mohlo to ve vás být doteď, tak další minutu vydržíte.
Víno v ústech držte tak dlouho, dokud ještě cítíte že štípe, svírá a lehce pálí. Trvá to jen pár minut. Pak se to přeruší a nastane chvíle, kdy máte pocit, jako byste drželi v ústech jenom obarvenou vodu. Všechno poleví. V této fázi už víno ztratilo sílu, je plné toxinů a můžete jít vyplivnout.
Samozřejmě, že výsledný roztok nesmíte polknout, ale mohu vás ujistit, že až se vám kolem jazyka začnou hrnout jakési cucky, polykat bude ta poslední věc na světě, která by vás v tu chvíli napadla.
Závěr
Doporučuji první kousky plivat do průhledné sklenice, abyste to mohli vidět na vlastní oči a skutečně se přesvědčit, že jste to nedělali zbytečně a že fakt vylezlo něco otřesného.
Pravděpodobně vytaháte až od zadních stoliček velké tmavě růžové žmolky, které mají texturu jako vařené maso, tvaroh, nebo něco podobného. Růžové jsou z vína, bez něj by měly teoreticky světlou béžovou barvu, ale jinak než červeným vínem ven nepolezou... Nebudete věřit vlastním očím, co z vás za tak krátkou dobu vyšlo ven.
Po očistě vínem si pořádně několikrát propláchněte ústa - hodně žmolků totiž zůstává i v mezizubních prostorách - a poté si zuby pečlivě vyčistěte klasicky se zubní pastou.
Postup můžete za jeden den mnohokrát opakovat podle potřeby. Zdravotní ani žádná jiná rizika v tom nejsou, je to velice stará lidová metoda, absolutně bezpečná. Jen myslete na to, že červené víno zabarvuje zuby, takže to není úplně na každodenní proceduru, pokud chcete mít bílý úsměv.
Je to výborná věc, mělo by to pomáhat jako prevence před vznikem zánětů, zubních kazů, zápachem z úst a podobnými problémy. Protože než nemoc vznikne, dlouho předtím se postupně tvoří a tímto odstraňujete zárodky problémů ještě dříve, než mohou citelně vypuknout.
Přeji vám pořádnou detoxikační nadílku a zdravé zoubky :)
-------------------------------------------
Jídlem proti nachlazení.
http://alusky.websnadno.cz/Jak_na_chripku/alijn81.gif
Je čas chřipek a nepříjemného nachlazení, bolestí v krku i kloubů. Ne vždy je hned třeba nasypat do sebe velké množství prášků. Stále znovu se totiž potvrzuje, že pro naše zdraví je velmi důležité zejména to, co jíme. A tak i správně zvolený jídelníček může pomoci při prvních příznacích nemoci a také ji účinně předcházet.
http://alusky.websnadno.cz/Jak_na_chripku/nemoc.gif
http://alusky.websnadno.cz/Jak_na_chripku/alijn81.gif
KŘEN
Velmi posilující účinek na naši obranyschopnost má například křen. Obsahuje dostatek důležitých živin a má antibiotický účinek. Křen dokáže v našem těle účinně eliminovat infekce a je výborným doplňkem léčby při nachlazení, angíně a chřipce. V případě nemocí spojených s kašlem a rýmou nám ale křen prokáže ještě jednu skvělou službu. Jeho silice rozpouštějí usazený sekret na sliznicích dýchacích cest - jak v nosních dutinách, tak v plicích a průduškách. Tento účinek pocítíme už při jeho krájení či strouhání, projevuje se typickým slzením, stejně jako u cibule.
http://alusky.websnadno.cz/Jak_na_chripku/bars018.gif
Křen s medem
Křen najemno nastrouháme a 2 lžíce křenu smícháme se lžící medu. Užívat bychom pak měli 3x denně jednu čajovou lžičku, u dětí dávku raději o něco snížíme. Už za moment po jeho konzumaci pocítíme,
že se nám "spouští rýma", snadněji odkašláváme a lépe se nám dýchá.
Jablečný křen
.3 lžíce strouhaného křenu, 2 nastrouhaná jablka, šťáva z půlky citronu. Vše promícháme a podáváme jako přílohu k vařenému masu.
http://alusky.websnadno.cz/Jak_na_chripku/bars018.gif
Křenová šlehačka
250 ml smetany ke šlehání, 4 lžíce nastrouhaného křenu Ušleháme tuhou šlehačku a lehce do ní vmícháme křen. Podává se šunkou jako šunkové rolky nebo s tenkými plátky hovězího uzeného jazyka.
http://alusky.websnadno.cz/Jak_na_chripku/bars018.gif
CIBULE
Nejlepším lékem proti nachlazení a následnému kašli je cibule.
Cibulový sirup
.Nakrájíme 3 cibule na kolečka. Postupně je vrstvíme do nádoby a prosypáváme cukrem (nejlépe třtinovým). Nakonec přikryjeme a necháme odstát. Za několik hodin pustí cibule šťávu, kterou slijeme do skleničky. Sirup podáváme při kašli několikrát denně po lžičkách.
Cibulový čaj
Do 200 ml vroucí vody dáme na 5 minut vařit 2 nadrobno nakrájené cibule. Necháme 10 minut vyluhovat, scedíme a osladíme medem. Pijeme několikrát denně.
http://alusky.websnadno.cz/Jak_na_chripku/alijn81.gif
Med
Při onemocnění je med neocenitelný. Nejenže dodává tělu dostatek důležitých látek, energie, ale navíc na rozdíl od rafinovaného cukru, nezatěžuje náš organizmus.
Řepový med
Z černé řípy seřízneme špičku. Vnitřek řepy vydlabeme a do třetiny objemu nalijeme med. Necháme stát přes noc. Med do rána vytáhne z řepy šťávu. Lžíci směsi 5 x denně smícháme s teplým mlékem a vypijeme.
http://alusky.websnadno.cz/Jak_na_chripku/alijn81.gif
ČESNEK
Nejuniverzálnějším lékem se zdá být česnek, který dokáže jako přírodní účinné antibiotikum snadno zatočit s kdejakou chorobou. Česnek bychom měli v období zvýšeného výskytu infekce konzumovat co nejčastěji. Ať už jako speciální česnekovou pochoutku nebo přidáním do polévek, omáček či salátů. Jeho nepříjemný odér můžeme zmírnit tím, že se po jeho konzumaci napijeme mléka.
http://alusky.websnadno.cz/Jak_na_chripku/37.gif
Super zdravá česnečka
200 g brambor, 2 lžíce sádla, 12 stroužků česneku, 1 mrkev, 1 petržel, 1/4 celeru, 2 cibule, svazek petrželky, toustový chléb, máslo.
Brambory oloupeme a nakrájíme na kostičky, kořenovou zeleninu očistíme a nakrájíme na tenké proužky a cibule na drobné kousky. V kastrole rozehřejeme sádlo, osmahneme na něm brambory se zeleninou a zalijeme vodou. Vaříme doměkka. Mezitím nakrájíme na kostičky toustový chléb a osmahneme ho na másle. Česnek oloupeme a prolisujeme do hotové polévky. Dobře promícháme, přidáme nasekanou petrželku a osmažené tousty.
http://alusky.websnadno.cz/Jak_na_chripku/37.gif
CITRÓNY
.Během infekce je velmi důležitý přísun dostatečného množství vitaminu C. Nejlepší je, je-li podávám formou zvýšené konzumace citronu, kiwi, pomerančů a kysaného zelí.
Citrónové kloktadlo
.Vymačkáme štávu z jednoho středně velkého citronu a kloktáme ji. Nakonec polkneme. Opakujeme 2 až 3x denně.
Teplá citronáda
Šťávu ze 2 citronů smícháme ve vysoké sklenici se 2 lžícemi třtinového cukru a zalijeme teplou vodou. Přidat můžeme i šťávu z jednoho pomeranče. Pijeme každé ráno před snídaní během celého zimního období.
Citronové rozinky
.Balíček rozinek spaříme horkou vodou a dáme do malé misky. Na ně vymačkáme šťávu ze 2 citronů a necháme několik hodin nasáknout a nabobtnat. Vitamin C se naváže na hroznový cukr a má pak větší účinek v našem organismu. Každodenní "zobání" těchto rozinek je skvělou prevencí proti infekci.
http://alusky.websnadno.cz/Jak_na_chripku/bars018.gif
DALŠÍ "BABSKÉ" RECEPTY "RYCHLÉ POMOCI"
Sádlový obklad
Při bolestech v krku si připravíme jednoduchý zábal. Na pruh plátýnka namažeme tenkou vrstvu vepřového sádla. Na něj nastrouháme trochu muškátového oříšku (aby se utvořila tenounká vrstvička). Přikryjeme dalším plátýnkem. Dáme na krk a ovážeme teplým šátkem. Ráno je po bolesti.
http://alusky.websnadno.cz/Jak_na_chripku/37.gif
Medvědí mléko Teď jeden typ pouze pro dospělé. Je výborný a velmi účinný při počátečních příznacích nachlazení. Ohřejeme 200 ml mléka, přidáme panáka rumu a 2 lžíce medu. Stačí vypít 2 sklenice za večer a ráno se cítíte jak rybička.
Máslový čaj
Bolest při polknutí, pálení a škrabání v krku. Nejlépe zažene tento jednoduchý recept. Uvaříme 250 ml černého čaje, přidáme polévkovou lžíci medu a polévkovou lžíci másla. Dobře promícháme a ihned vypijeme.
Zázvorový čaj
10 g čerstvého strouhaného zázvoru vaříme 5 minut v 1 litru vody. Poté ho přes cedník vymačkáme. Do vzniklého čaje přidáme šťávu z jednoho citrónu či pomeranče, osladíme a pijeme horké.
http://alusky.websnadno.cz/Jak_na_chripku/37.gif
PRO UNAVENÁ JÁTRA
Při jakémkoli oslabení našeho organizmu jsou nadměrně zatěžovaná naše játra. Při infekci bychom jim proto měli dopřát trochu úlevy v podobě stravy, ve které omezíme všechna tučná, příliš kořeněná a smažená jídla. A naopak přidáme více nízkotučných mléčných výrobků a mrkve.
Mrkvový tvaroh
Nastrouháme 3 mrkve, smícháme je s 250 g nízkotučného tvarohu a naředíme 1 lžící kefíru. Dobře promícháme. Můžeme osladit nebo trochu osolit, podle chuti.
Mrkvové hranolky
2 mrkve nakrájíme na malé hranolky, pokapeme je šťávou z 1 citronu a 1 lžičkou olivového oleje. Jíme místo čipsů či slaných buráků.
________________________
http://www.tradicnirecepty.cz/
---------------------------------------
Úžasné loupání
https://www.facebook.com/beirutpress.net/videos/958065217609732/?theater Ahoj,
posílám jeden odkaz, kde je moc hezky popsané ovoce a zelenina a taky klíčky a semena...
Jsou tam obecné rady o vhodnosti nákupu, skladování atd...,
pak jde rozkliknout i každé třeba ovoce zvlášť
a tam jsou info přímo o něm, pro něj...
CELER a my Celer – léčivo dostupné všem. Potravina nabitá vitamíny a minerály Přečtěte si deset důvodů, proč pravidelně konzumovat celer. Celer může být konzumován syrový, může být přidáván do salátů, ale také může být součástí vařených jídel. Velkou výhodou této zeleniny je, že na rozdíl od ostatních druhů zeleniny, velice dobře snáší vysoké teploty, proto se tolik neničí vitální látky. Listy celeru jsou bohaté na vitamín A, zatímco kořeny jsou bohatým zdrojem vitamínů B1, B2, B6 a C, dále draslíku, kyseliny listové, hořčíku, vápníku, železa, fosforu, sodíku a mnoha aminokyselin. Jaké jsou léčivé účinky celeru? 1. Snižuje hladinu cholesterolu Nedávná 8 týdenní studie, provedená na zvířatech, dokázala rapidní pokles hladiny cholesterolu a zvýšené vylučování žluče u zvířat, která jedla celer. Pokud máte zvýšený cholesterol a doktor vám doporučí vyloučit z jídelníčku mastná jídla, proces uzdravení můžete urychlit tím, že budete pít celerový džus. Po dobu 3 týdnů vypijte každé ráno na lačno sklenku celerového džusu. 2.. Ulevuje od zácpy. Celer funguje jako účinné projímadlo. Jestliže trpíte zácpou, pijte celerový džus, nebo jezte celer v syrovém stavu. Pokud tímto problémem trpíte často, je nejlepší jíst celer pravidelně, aby k zácpě nedocházelo. 3. Snižuje riziko rakoviny žaludku a tračníku Celer obsahuje složky, které mají protirakovinný účinek, proto vás > konzumace celeru může ochránit před rakovinou žaludku. Z toho důvodu doktoři doporučují denní konzumaci celeru, pokud možno ve velkých dávkách. 4.. Snižuje krevní tlak Nedávná studie odhalila, že u lidí, kteří pijí celerový džus po dobu minimálně jednoho týdne, dochází k výraznému snížení krevního tlaku. Celer obsahuje složku, která napomáhá k uvolnění svalů kolem tepen a rozšiřuje cévy, čímž dochází k lepší cirkulaci krve. 5.. 5. Zlepšuje funkci ledvin. Konzumace celeru vede k lepší činnosti ledvin tím, že napomáhá tělu urychlit proces odstraňování toxinů. Navíc, tento proces zabraňuje vzniku ledvinových kamenů. Abyste se vyhnuli tomuto problému, je doporučeno pít celerový džus ve velkých množstvích; nicméně, konzumace čerstvého celeru je také velice prospěšná. 6. Pomáhá zhubnout. Celer je výživné jídlo, kterého úkolem je, kromě jiného, snížit apetit a chuť na sladká a mastná jídla. Umyjte celer, nakrájejte ho na plátky a jezte ho v průběhu celého dne. Na konci dne uvidíte, že jste snědli podstatně méně jídla. 7.. Pomáhá k detoxikaci těla Jestliže se cítíte být unaveni, nebo jestliže jste v poslední době konzumovali jídla obsahující hodně chemických látek, či chcete-li své tělo pročistit, jezte celer a pijte celerový džus denně. 8. Urychlí odstranění ledvinových kamenů Celerový džus pomáhá rozložit a odstranit ledvinové kameny. Evidentně, abyste dosáhli žádoucích výsledků, musíte celerový džus pít přibližně jeden měsíc. Zároveň se tím chráníte před vznikem dalších ledvinových kamenů. 9. Zklidňuje nervový systém Alkalické minerály obsažené v celerovém džusu mají zklidňující účinek na nervový systém; jeho pití je proto skvělým řešením pro lidi, kteří trpí nespavosti. Jestliže máte tento problém, pijte sklenku celerového džusu každý večer hodinu před spaním. 10. Regulátor hormonů Vědci zjistili, že celer obsahuje látku, která reguluje hormony u žen i u mužů. Navíc, celerový džus zvyšuje plodnost, odstraňuje frigiditu a dokonce bojuje proti impotenci. Přeji pěkný zbytek dne. Jan Anděl ZDRAVÍ S ÚSMĚVEM s.r.o. poradenské a dietologické centrum www.nemoc-info.cz www.detoxikace.organismu.cz Výrobu domácího celerového džusu najdete na internetu. Nejlepší je rozmixovaný třený celer s okrájeným citronem bez pecek,doplněným vodou popř. cukrem podle potřeby. Rakovina a švestky Švestky - přírodní prostředek proti rakovině Švestka je v Rusku oblíbený strom. Ale většina našich hospodyněk vaří z jejích plodů zavařeninu, a netuší, že se jim do rukou dostal všelék na všechny nemoci. Ne nadarmo ji Korejci považují za posvátnou rostlinu. Švestky blahodárně působí na látkovou výměnu, a mimo to obsahuje bioaktivní látky ničící rakovinové buňky. Dnes existuje více než 2000 druhů švestek. Ve středním pásmu Ruska jsou nejrozšířenější takové druhy, jako "Vengerka" (a její oválné protáhlé plody s výrazně sladkou dužninou, které jsou obvykle surovinou pro povidla). "Ryngle" má šťavnaté plody kulovitého tvaru, nejčastěji zelené nebo žluté barvy, a slíva, nakyslé chuti, ze které se vaří švestková marmeláda nebo kompot. Jaké má švestka základní užitečné vlastnosti? Především obsahuje rutin, který zpevňuje naše vlásečnice. Při tepelném zpracování se nepoškozuje, a proto je švestková marmeláda nebo džem pro krevní cévy stejně prospěšná, jako čerstvé plody. Draslík odvádí z organismu nadbytek soli. A velké množství minerálů má výrazný vliv na stav kardiovaskulárního systému, jater a ledvin. Proto jsou švestky odedávna doporučovány při onemocněních souvisejících s látkovou výměnou. Švestky se používají i pro zažívání a zvýšení apetitu. Je dobře známo, že fungují jako lehké projímadlo. Pouze musí být bobule zralé, jinak může dojít k opačnému účinku! Obzvláště je třeba se zmínit o sušených švestkách. Ty obsahují pektin, látku, která pomáhá tvorbě hormonů "dobré nálady" - endorfinů, a pomáhá nám bojovat se stresem a depresí.Pravidelná konzumace sušených švestek zlepšuje paměť a zvyšuje mužskou potenci. Sušené švestky dobře čistí střeva. A nedávno Journal of Agriculture and Food Chemistry uvedl, že extrakt kyseliny fenolové, uvolněné ze švestek, je schopen zpomalit šíření některých rakovinových nádorů. |
_________________________________________________
POTŘEBNÉ PŘÍSADY: celer, krystalový cukr
POSTUP PŘÍPRAVY
Holky dostala jsem bezva babský recept na kašel, syna to drží už 14 dní a nemohl se toho zbavit, stačila jedna dávka a prospal bez kašle celou noc, nevěřila jsem tomu a myslela si že je to náhoda, ob noc jsem to zopakovala a od té doby používám na kašel jen celer. Nebuďte skeptické a opravdu to zkuste.
Celý celer oloupejte na několika místech propíchejte a uprostřed vydlabejte díru do které nasypte trochu krystalu. Celer pustí šťávu a tu pak vypijte. Není cítit po celeru a i můj vybíravý syn, který jí i pije pomálu a jen opravdu to co se mu líbí, to vypil, a když mu dám další dávku tak bez šklebení a nahánění to vypije a kašle se krásně zbavil. Dávám to i dvouleté dceři.
---------------------------------------
Dejte si hodinu před spaním nápoj z banánu a skořice a uvidíte, co se stane. Neuvěřitelné
Naše zdraví a celkovou pohodu významně ovlivňuje vydatný spánek. Dostatek kvalitního spánku ve správnou dobu pomáhá chránit vaše duševní zdraví, fyzické zdraví, kvalitu života a bezpečí.
Spánek je velmi důležitý, protože během spánku má mozek dostatek času zpracovat a udržet vaše fyzické zdraví. Proto spánek zlepšuje naši schopnost koncentrace, zvyšuje schopnost vyčistit si mozek a omlazuje vaše tělo.
Na druhé straně špatné spaní může být výsledkem několika faktorů, ale nejběžnějšími příčinami jsou špatné stravovací návyky, úzkost, nedostatek minerálů a životní styl. Nedostatek spánku vede k nedostatku energie, depresi, slabosti, nemoci a zvýšenému riziku vysokého krevního tlaku.
Nejnovější výzkumy přinesly několik poněkud znepokojivých čísel a sice, že poruchami spánku a špatným spaním trpí 50-70 milionů Američanů. To vysvětluje, proč je tolik lidí podrážděných a trpí neustálou únavou.
Existuje však přirozený způsob, jak si v tomto případě pomoci. Dnes vám ukážeme, jak konzumovat banány a skořici ve formě čaje před spaním, který vám pomůže vyřešit problémy se spaním.
Tyto dvě ingredience mají velice příznivý účinek pro naše zdraví a tělo.
Banány jsou bohatým zdrojem draslíku a hořčíku, což jsou minerály vedoucí ke zlepšení kvality spánku. Tyto minerály zároveň pomáhají uvolnit svaly a cévy a ničí negativní dopad nadměrného množství kortizolu (úzkost). Banány obsahují také aminokyselinu tryptofan, která pomáhá zvyšovat hladinu serotoninu, jež vplývá na kvalitu spánku.
Druhá složka tohoto receptu, skořice, obsahuje úžasné esenciální oleje, jako je eugenol, což je chemický prvek třídy fenylpropanoidů, který dodává sladkou, příjemnou aromatickou vůni, stejně jako vitamin A, kyselinu pantotenovou, niacin a pyridoxin. Toto koření je také velmi užitečné pro vaše zdraví, protože ulevuje a uvolňuje tělo. Navíc pomáhá trávení a zlepšuje krevní oběh.
Ingredience:
- 1 banán
- Špetka skořice
- 1 litr vody
Postup přípravy:
Vodu nalejte do malého kastrolku a přiveďte k varu. Banán nakrájejte a vložte je do vařící vody. Nechte vařit po dobu deseti minut a poté přeceďte do šálku nebo hrnečku. Nyní dochuťte špetkou skořice a vychutnejte si její úžasné vlastnosti.
Užívání:
Tento pozoruhodný čaj užívejte hodinu před spaním.
_________________________________________________
Je na věčnou škodu, že dnes nám naše zdravotní minimum diktují v mnoha
případech farmaceutické firmy, které masivními reklamními kampaněmi útočí na
naše obě hemisféry a my při každém zakašlání raději poslušně odcupkáme do
nejbližší lékárny, abychom utratili penízky na něco o čem víme jen tolik ,
že "ten chlap" z reklamy už po pár kapkách nekašle ... Přitom naše staré a
prastaré mámy znali léky, které nestály hodně, neprodávaly se v lékárnách a
dávala jim je příroda sama. Cibulové ponožky mezi takové lidové léčiva
patří. Proč ponožky? Po tisíciletí víme, že lidské chodidlo obsahuje
reflexní body, spojené s vnitřními orgány našeho těla. Na stimulaci těchto
bodů se nejčastěji využívá masáž, ale v našem případě bude na tyto body
působit cibule. A to na všechny najednou. Ponožkové trik se i dnes považuje
za jeden z nejúčinnějších, který prokazatelně dokáže zatočit s neduhy,
jakými jsou chřipka a nachlazení. No významně působí i na jiná onemocnění a !!!!!!
duševní stavy. Cibulové ponožky mají totiž silný čistící efekt. Uvolňují !!!!!!!!!!
hlen a spolehlivě zmírní bolesti. Jejich výjimečnost spočívá v tom, že přes
reflexní zóny na chodidlech mohou rozvinout účinek na celé tělo. A to dokáže!!!!!!!
málokteré léčivo. Příprava cibulových ponožek vůbec není náročná ani
složitá. Ani vám nezabere mnoho času. Jak na to? Rozkrájíme nadrobno jednu !!!!!!
velkou cibuli. Rozložíme ji na lněnou nebo bavlněný šátek (resp. Na dvě,
které můžeme nahradit bavlněnými kapesníky), rozmačkáme ji a ohřejeme na
obrácené poklici hrnce, ve kterém se vaří voda. Pozor! Cibuli nikdy !!!!!!!!!
neohříváme v mikrovlnné troubě, protože se už po pár vteřinách zničí
významné vitamíny a léčivé složky. Kromě toho potřebujeme, aby zahříváním
cibule nevyschla, proto je nejideálnější zmíněný hrnec a poklička dnem !!!!!!!
vzhůru. Šátky si dejte na chodidla tak, aby se pokrájená cibule dotýkala
chodidel. Natáhněte si tlusté ponožky přes nohy a udržujte je v teple. Měli
byste je mít po celou noc. Ráno si nohy umyjte v teplé vodě a důkladně !!!!!!!
vysušte ručníkem. Tehdy už určitě pocítíte, že se přes noc stalo něco
zvláštního. Nevěříte? Tak to vyzkoušejte. Cibulové ponožky opravdu fungují a
jejich účinek je tisíckrát lepší, než neustále přežírání antibiotiky. Zdroj:!!!!!!!!!!!!!
www.dobrarada.sk(http://www.dobrarada.sk)________________________________
Jednoduchá cibule - recept stařenky z Vidče
Mne kolem cibule snad nic nepřekvapí. Už léta totiž běžně používám a šířím recept stařenky z Vidče
Do hrnku na kafe půlku větší, nebo jednu celou menší, ale rovněž na půlky rozkrojenou cibuli zalit čistou vařicí vodou.Po cca čtvrthodině ji z toho "přelivu" můžeme vyndat a až voda trochu vychladne, po troškách, třeba i 2-3 hodiny v jednom kuse ho budeme moci vlažný bez obav popíjet. Má totiž celkem příjemnou chuť a prakticky žádný zápach Úžasně rychle to vyspraví už chycené nosní sliznice i průdušky, zmírní rýmu, zlepší dýchaní. Urychlí ale i vyléčení přípa dného zánětu hlasivek.Ale pozor, žádný med, žádný cukr, žadné další ohřívání či vaření. Pít vždy jen a jen vlažný, čerstvý, tedy právě zchladlý přeliv a nic dalšího do něho už nepřidávat. Až po letech jsem se se zadostiučiněním dočetl, že vědci zkoumající silice cibule zjistili, že po jejím rozkrojeni nalezli jejich změřitelné stopy ještě i za 10 cm cihlovou zdi. Mluví to jasně o její výjimečné agres ivitě, ale asi i o celkové síle a účinnosti pronikat úplně vším. Hlavně však, zkuste i vy bez obav recept naší staré bylinářky z Vidče. Je jí už přes 100 let.Mně je už 72 let a tento jednoduchý, navíc velmi levný, kdykoli a komukoliv dostupný recept u mě už přes 60 let pokaždé bezvadně, rychle a přitom bezpečně zafunguje.
_____________________________________________
Nemoc - MUDr. Jozef Lucký z TCM Clinic
Západní koncept vitamínů nemá k imunitě žádný vztah. V chladných měsících bychom si měli především chránit oslabenou energii a posilovat vnitřní teplo. Základem je vhodná vyvážená strava a dostatek tepla a odpočinku,“ říká MUDr. Jozef Lucký z TCM Clinic, jeden z největších odborníků na tradiční čínskou medicínu.
1. Zaměřte se na povrch těla - nejen na teplé oblečení, ale i péči zevnitř. Tělo je na podzim a v zimě náchylnější k onemocnění, protože jindy expanzivní energie se ukládá k spánku a regeneruje se. Z toho důvodu je třeba dostat energii na povrch a cíleně vytvářet energetické brnění.
2. Vařte zázvor a vězte, že ty opravdové léčivé účinky se nevypaří. Číňané vypozorovali, že vařený zázvor má lepší zdravotní účinky, než ten syrový, navzdory tomu, že tento proces ničí některé vitamíny. Ideální je zázvorová voda ze sedmi plátků. Bez medu a citrónu!
3. Když jste nemocní, na citrón zapomeňte. Kyselost citrónu totiž energii, kterou chceme dostat na povrch, naopak vtahuje dovnitř. Proto po odeznění hlavních příznaků nemoci třeba kašleme. Myslíme si, že na nás vlezlo zase něco jiného, co bychom měli léčit jinak. Podle Číňanů je to ovšem stále tatáž nemoc a my jsme ji nezvládli.
4. Dopřávejte si teplé snídaně. Více než na nadměrný vitamínový doping bychom se v zimě měli zaměřit na vytváření vnitřního tepla. Základem jsou teplé snídaně ve formě vývarů a kaší, během dne pak lehce kořeněná jídla.
5. Nezapomínejte na skořici. Že skořice zahřívá, to je známá věc. Opravdové imuno-stimulační účinky nemá ovšem kůra, která se běžně prodává, ale pouze větvičky. Ty seženete ve formě léčiva.
6.. Čerstvé ovoce a zeleninu jezte v zimě jen výjimečně !!!. Opravdu to s těmi vitamíny není tak horké, jak se říká. Čerstvé ovoce a zelenina ochlazují organizmus a to je přesně to, co v zimě nepotřebujeme. Způsobují totiž, že se naše cévy dostatečně neprokrvují a takto nedávají průchod imunitě, když potřebuje vyrazit do boje.
7. Nepotlačujte pocení. Když se tělo potí, znamená to, že se uzdravuje – vytlačuje energii zanesenou škodlivinami (bakteriemi či viry) na povrch kůže a odtud z organizmu ven. Pokud tento proces potlačíme, aby nám nepřekážel v aktivním životě, koledujeme si o nepříjemné následky v podobě vleklých bronchitid nebo rým.
8. Chraňte si celé tělo, nezapomínejte na ruce. Zatímco v létě do nás podle Číňanů vnikají bakterie a viry přes nos a ústa, v zimě je to kůže. Stačí tedy málo ponožek nebo vycházka v mrazu bez rukavic a máme nevítanou návštěvu.
9. Zchlaďte svou mysl. Čínská medicína upozorňuje, že v chřipkovém období bychom si měli dát pozor na emoční vypětí. To totiž přehřívá náš systém a když do takového terénu vtrhne chlad, exploduje nemoc i při sebemenším impulzu mnohem silněji.
A na závěr - příliš nepracujte.
Dovolte si více odpočinku. Na podzim se celá příroda připravuje k spánku a i my bychom měli v aktivitách polevit. Těžko tohle vysvětlíte svému zaměstnavateli, ale pokud to vaše situace aspoň trochu dovolí, odsuňte náročné povinnosti na jaro. Autor: MUDr. Josef Lucký
_______________________________________________________________________
ZÁBNUTÍ NOHOU, v zimě se bude hodit...
Přeposílám zajímavou radu, také to asi vyzkouším. Můj muž na chvíli zakotvil i v Kanadě (ažnahoře a navíc v zimě) a protože ho stále zábly nohy,tak se začal shánět specialní zateplené obuvi.Místní domorodec doporučil naprosto jednoduchý trik (napsal bych geniální, ale ponechám na vašem zvážení) "nech si, ty co máš,boty jsou dobrý, ale vezmi si dvoje ponožky. Jedny tenký a přes ně ještě jedny tlustší, ale hustý (myšleno hustě tkané) a mezi ně si nasyp
pepř." ;Když mi tohle po příjezdu vyprávěl, tak jsem to hned při první možné příležitosti vyzkoušel a FUNGUJE TO!!!! Tělesným teplem se z pepře uvolňují různé ; si lice, které podporují "roztažení cév" našlapkách a tím pádem i krev proudí mnohem rychleji(snadněji) a Vám tudížpotom není na ně zima. Navíc pepř působí i"antibakteriálně",takže potom je možné nezout si boty(a nevyměnit si ponožky) i mnoho dní po sobě.Vyzkoušela to (a potvrdila) už taktéžspousta našich kamarádů,kteří jezdí ve n" (do přírody) i v zimním období. Nohy potom i docela příjemně"lehce kořeněněvoní". Každý si samozřejměmusínajít "to své ideální množství pepřového zásypu" sám a jako vždy, nic se nemá přehánět, vždyť"dopepřit" lze kdykoliv.. Jedna kamarádka si tímto způsobem"vyléčila" i nepříjemnou plíse��� � na nohou(mezi prsty), které se už léta nemohla zbavit i přes všemožné snahy lékařů a jejich moderních mastiček. Některé z věcí (řešení problémů) jsou až neskutečnějednoduché ... a v jednoduchosti je krása .......
____________________________________________________________________
http://slunecnyzivot.cz/2013/05/jak-na-ruzne-nemoci-lecivkami/
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Jednoduchá cibule - recept stařenky z Vidče.
Mě kolem cibule snad již nic nepřekvapí. Už léta jí totiž běžně používám a šířím recept stařenky z Vidče.
Do hrnku na kafe dám větší půlku, nebo jednu celou menší, ale rovněž na půlky rozkrojenou cibuli, a zaliji jí čistou vařící vodou.
Až voda trochu vychladne, po čtvrthodině cibuli z toho"přelivu" vyndáme a podouškách, třeba i 2-3 hodiny ho budeme vlažný bez obav popíjet.
Má totiž celkem příjemnou chuť a prakticky žádný zápach. Úžasně rychle to vyspraví už chycené nosní sliznice i průdušky, zmírní rýmu, zlepší dýchaní.Urychlí i vyléčení případného zánětu hlasivek.
Ale pozor, žádný med, žádný cukr, žádné další ohřívání či vaření. Pít vždy jen a jen vlažné a čerstvé, tedy právě mírně ochlazený přeliv a nic dalšího do něho už nepřidávejte. Až po letech jsem se se zadostiučiněním dočetl, že vědci zkoumající silice cibule zjistili, že po jejím rozkrojeni nalezli jejich změřitelné stopy ještě i za 10 cm silnou cihlovou zdi.
Mluví to jasně o její blahodárné a výjimečné agresivitě, ale asi i o celkové síle a účinnosti pronikat úplně vším. Hlavně však, zkuste i vy bez obav recept naší staré bylinářky z Vidče. Je jí už přes 100 let.
Přeposláno a mnoha lidmi vyzkoušeno!___________________________________________________OCET
Ocet si v českých domácnostech poslední dobou buduje silnou pozici nejen jako potravina, ale i
jako čisticí prostředek nebo součást nejrůznějších kosmetických procedur. Máme pro vás 30 tipů na jeho využití!
Ostatně ocet jistě oceníte i při péči o svou koupelnu
1. Zbaví vás plísně na závěsu
Sprchový závěs je vděčným místem, co se bujení nejrůznějších plísní týče. Naneste na postižená místa ocet a kartáčkem plíseň odstraňte. Kromě toho, že bude závěs čistý, bude i dezinfikovaný.
2. Bojuje s vodním kamenem
Sprchovou hlavici, která už nefunguje tak, jak by měla, prostě ponořte na 10minut do směsi vody a octa. Vodní kámen se krásně rozpustí. To samé platí také o kohoutcích.
3. Zaručí lesk zrcadlu
Jako nové se bude lesknout zrcadlo, omyjete-li jej vodou s octem. A nebudete si muset lámat hlavu ani se šmouhami!
4. Vybělí spáry
Mezi kachlíčky v koupelně se také hromadí nejrůznější usazeniny, o plísni ani nemluvě. Postříkejte je octem a pak omyjte. Budou pryč!
5. Odstraní usazeniny
Pokud vás trápí usazeniny v záchodové míse, i s nimi vám ocet pomůže. Nalijte dva šálky tohoto
univerzálního „zázraku“ do mísy a nechte působit přes noc.
6. Vyčistí vanu
Totéž platí i pro usazeniny a vodní kámen ve vaně. Pokud chcete navíc dodat vaně její původní zářivě bílou barvu, pomozte si i sodou. V kombinaci s ctem je nepřekonatelná.
Ocet ovšem není jen pro hospodyňky, ocení ho i kutilové!
7. Poradí si se rzí
Zrezly vám šroubky a matky (nemluvě o dalších dílenských nezbytnostech)? Pak je namočte do octa a nechte jej nějakou chvíli působit. Budou jako nové!
8. Pomůže se sádrou
Pokud už vás unavuje, jak musíte dokola rozdělávat sádru, protože než jste práci dokončili, ztuhla na kámen, zkuste do směsi přidat pár kapek octa. Sádra bude tuhnout o něco pomaleji (ale nebojte,
nakonec ztuhne).
9. Ulehčí strhávání tapet
Staré tapety umějí být pěkně odolné, když se jich chcete zbavit. Ale zkuste je nastříkat octem a uvidíte, jak půjdou dolů!
10. Zajistí stěrače jako nové
Vůbec není na škodu čas od času pořádně vyčistit stěrače. Použijte na ně ocet, odstraní jakoukoli špínu a mastnotu. Mimochodem, pokud bojujete každý rok se zbytky dálniční známky, odstraníte je rovněž pomocí octa.
11. Bojuje proti námraze
Škrábání skel na autě vám ocet také usnadní – stačí ji nastříkat směsí tří dílů octa a jednoho dílu vody. Pokud s ní navíc sklo potřete, bude se i hůře tvořit. Stále více lidí si nemůže vynachválit ocet jako univerzálního pomocníka při úklidu. Kde všude vám bude hodit?
12. Vrátí lesk a barvu dřevu
Máte-li doma dřevěný nábytek či obložení, oživte je směsí octa a oleje, kterou navíc dřevo vyživíte,a tím mu zajistíte delší životnost. Jak na to?
Stačí v ½ litru teplé vody smíchat 2 lžíce olivového oleje a 4 lžíce jablečného octa. Nábytek otřete a přeleštěte.13. Zatočí s plísní v koutě
Pokud bojujete s plísní ve vlhkém koutě místnosti, naplňte bílý vinný ocet do ostřikovače a zasaženou zeď postříkejte.
14. Hodí se na podlahy
Prakticky s ním můžete vytírat jakékoli povrchy (samozřejmě zředěným vodou).Nejenže odstraní nečistoty, ale také dezinfikuje a oživí barvy.
15. Vyčistí koberec
A když jsme v předchozím bodě psali o všech površích, byl tím míněn i koberec. Pokud vás trápí nevzhledné skvrny na běhounu, smíchejte v ½ šálku octa 2 lžíce soli a naneste na skvrnu.
16. Odmastí radiátor i digestoř
Mastný prach se uklízí jen velmi těžko, takže si pomozte octem (ředěným i neředěným) a uvidíte, jak rychle půjde mastnota dolů! To samé platí i pro žaluzie.
17. Naleští okna…
Přidejte ocet do vody s tradičním prostředkem, který používáte na mytí oken.Nejenže si usnadníte samotné mytí, ale sklo se bude krásně lesknout.
18. … ale i šperky
Zašlé a zčernalé šperky na chvilku namočte do octa a poté vyleštěte měkkým hadříkem. Budou jako nové!
19. Odstraní nánosy z klávesnice
Nemusíte si na čištění počítače (tedy jeho povrchu) kupovat drahé, speciální roztoky. Použijte vodu s octem. Pamatujte však, že při takovémto čištění nesmí být počítač připojen do elektrické sítě a používat ho smíte, až pořádně oschne (pozor, aby se vám nedostala voda dovnitř!).
Poslední oblastí, kde ocet přijde vhod, je starost o prádlo a oblečení.
20. Nahradí aviváž
Přidejte ocet do pračky namísto aviváže – prádlo bude dokonale čisté a krásně měkoučké. Nemusíte se bát, že by bylo cítit po octu! Jemný pach vyvane dříve, než je sundáte ze sušáku!
21. Poradí si se skvrnami
Bílý vinný ocet nastříkejte na skvrny od potu či antirespirantu, ale i kávy nebo vína, nebo dokonce krve a další odolné znečištění. Poté vyperte.
22. Zachová barvy…
Přidáte-li ocet do praní, máte jistotu, že se „neopere“, tedy že se nebudete po jeho vyndání z pračky divit, co se to stalo s vašimi oblíbenými barvami.
23. … a zabrání jejich pouštění
Skvělým tipem je namočit před prvním praním do octa nové džíny (asi na 10 min). Nebudou barvit.
24. Rozzáří bílou
Zašlé a zažloutlé bílé oblečení (nejčastěji to bývají ponožky) namočte do vody s octem. Uvidíte, jak bez chemických prostředků krásně zbělá!
25. Poradí si se zmačkaným trikem
Pokud vytáhnete ze skříně (či zavazadla) oblečení v poněkud zmuchlaném stavu, pověste je na ramínko, nastříkejte směsí z 1 dílu octa a 3 dílů vody a nechte uschnout. Bude (skoro) jako čerstvě vyžehlené.
26. Zatočí se skvrnou od žehličky
Tedy nesmí se jednat o spáleninu, s tou už si neporadí nic kromě záplaty. Nicméně malou skvrnu potřete octem a uvidíte, že nebude zdaleka tak nápadná!
27. Poradí si s bakteriemi
Nemusíte utrácet za drahé desinfekční prostředky na praní. Ocet si během praní poradí s nejrůznějšími mikroby (ať už ho přidáte k prášku nebo místo aviváže). Nicméně i při vaření a skladování potravin vám může být ocet nápomocný.
28. Pomůže vejcím natvrdo…
Další z babičkovských receptů. Prostě k vodě, v níž vaříte vejce, přidejte trochu octa. Nepopraskají.
29. … i dušenému masu
Při dušení masa přidejte do vody pár lžiček jablečného octa – nesrazí se!
30. Zatočí s moly
Pokud vaši spižírnu napadli tito nijak sympatičtí motýlci, zkuste v ní nechat směs 1,5 šálku s několika kapkami prostředku na mytí nádobí. Moli jí nebudou moci odolat a vaše potraviny jsou v bezpečí…
Návod na život od tibetských mudrcov
tibet-big
1. Když se ti něco líbí – řekni to.
2. Když se ti něco nelíbí – řekni to.
3. Když se ti po někom stýská, zavolej mu.
4. Když něčemu nerozumíš, zeptej se.
5. Když se chceš s někým setkat, pozvi ho.
6. Když něco chceš, popros.
7. Nikdy se nehádej.
8. Chceš-li, aby ti porozuměli, vysvětluj.
9. Když ses provinil, řekni to rovnou a nehledej výmluvy.
10.Mysli vždy na to, že každý má svou pravdu – a ta se nemusí vždycky shodovat s tvou vlastní.
11. Nestýkej se se špatnými lidmi.
12. Nejdůležitější v životě je láska. Všechno ostatní jsou zbytečnosti.
13. Naše problémy jsou pouze v naší hlavě.
14. Okolní svět není ani dobrý ani špatný – je mu zcela lhostejné, jestli existuješ.
15. Z každé události se snaž získat pro sebe něco užitečného.
16. Nebuď suchar.
17. Pamatuj, že nikomu nejsi nic dlužen.
18. Nezapomeň, že nikdo není nic dlužen tobě.
19. Nelituj ani času ani peněz na štěstí z poznávání světa.
20. V životě vždycky spoléhej pouze sám na sebe.
21. Věř svým pocitům.
22. K ženám (ostatně i k mužům), stejně jako k dětem, buď trpělivý a trochu shovivavý.
23. Pokud máš špatnou náladu, zamysli se nad tím, že až zemřeš, nebudeš mít ani tu.
24. Žij dneska, protože včerejšek už není a zítřek být ani nemusí.
25. Věz, že dnešek je ten nejkrásnější den.
_____________________________________________________________________________________
Zistite akú máte auru a čo o vás vypovedá
Každý z nás má okolo seba auru, ktorú si môžete predstaviť ako nejaké farebné vyžarovanie okolo celého vášho tela. Aj ak nepatríte k tým, ktorý auru dokážu vidieť, môžete si vypočítať, akej farby ju máte a zistiť, čo to znamená.
Aura je energia, ktorá obklopuje všetky živé bytosti. Majú ju teda napríklad aj zvieratá. Má rôzne farby, nemusí to byť len jedna. Podľa nich viete zistiť o konkrétnom človeku, akú má povahu, schopnosti alebo vlastnosti.
Veľkosť aury sa mení, záleží od toho, v akom je človek rozpoložení a akú má náladu. Zjednodušene povedané: ak ste šťastní vaša aura bude obrovská, ak ste napríklad unavení, nebude ju takmer vôbec vidieť.
Výpočet farby aury
Každá aura má jednu dominantnú farbu a v nej prímes inej či iných farieb. Hlavná farba vypovedá o rysoch našej povahy, o tom, čo je nám dané. Tie zvyšné farby zas prezrádzajú, čo môžeme vlastným pričinením dokázať a akí sme húževnatí.
Farbu našej hlavnej aury si vypočítame z dátumu narodenia známym spôsobom. Sčítame všetky čísla, až kým nedostaneme jednociferné číslo.
Napríklad, človek, ktorý sa narodil 4.8.1986 sčíta 4+8+1+9+8+6= 36 a potom aj 3+6= 9
Vedľajšiu farbu zistíte podľa konkrétneho dňa, kedy ste sa narodili. Ak je to ako v predchádzajúcom príklade 4-tého, máte hneď svoje číslo. Ak by ste sa narodili napríklad 23-tieho, tak sčítate 2+3=5 a to je výsledné číslo vašej vedľajšej aury.
Číslo 1: Červená
Hlavná farba: Ste vodcovská a ctižiadostivá osoba. Milujete spoločnosť, dokážete komunikovať na vysokej úrovni a hovoriť o čomkoľvek. Vo vzťahu si nepotrpíte na romantiku, skôr chcete cítiť bezpečie a zázemie.
Vedľajšia farba: Pomáhate druhým, a to sa vám vráti. Máte šťastie ocitnúť sa v správny čas na správnom mieste. Neznesiete však kritiku, neviete ju prijať ani odpustiť.
Číslo 2: Oranžová
Hlavná farba: Ste priateľská osoba, neznášate hádky, pretože ste citovo založená. Úspech môžete dosiahnuť, ak sa oň sama pričiníte a doslova si ho tvrdo vydriete.
Vedľajšia farba: Ste závislá na rodine, čo vás obmedzuje v napredovaní. Silnou stránkou je však u vás fantázia a estetické cítenie.
Číslo 3: Žltá
Hlavná farba: Jedná sa o veľmi energické osoby so zmyslom pre humor, často ním však maskujete vnútorné nešťastie. S problémami sa neradi zverujete a zvyknete občas aj klamať svojich blízkych.
Vedľajšia farba: Hodia sa vám vodcovské pracovné pozície. Ste pracovité, ambiciózne, no zároveň dokážete cítiť s druhými ľuďmi.
Číslo 4: Zelená
Hlavná farba: Túžite po harmónii, no v prvom rade ju hľadáte u seba, takže ste občas sama na seba prísna. Nájsť ju dokážete v prírode. Okolie na vás oceňuje, že ste veľmi poctivá.
Vedľajšia farba: Ste praktická osoba, výborná spoločníčka, no občas náladová. Medzi ľuďmi ste i tak obľúbená, pretože sa s vami dobre rozpráva a je s vami zábava. Ak veríte na vnútornú silu, možno v sebe objavíte liečiteľské schopnosti.
Číslo 5: Modrá
Hlavná farba: Z minúty na minútu dokážete urobiť hrubú čiaru a ísť ďalej. Napríklad do sveta, pretože milujete cestovanie. Oplatí sa vám riskovať, pretože v živote máte prevažne šťastie.
Vedľajšia farba: Pôsobíte záhadne a je to na vás príťažlivé. Do vecí sa doslova vrháte a ak neuspejete, dokážete sa z toho poučiť. V pracovnej oblasti vás zaujímajú a hodia sa vám témy ohľadne výchovy detí a zdravej výživy.
Číslo 6: Indigová modrá
Hlavná farba: Nedokážete rešpektovať autority a máte sklony k utrácaniu peňazí. Ste žiarlivá, no svojich blízkych nadovšetko milujete a pomáhate im.
Vedľajšia farba: Svoje sny môžete dosiahnuť pomocou vrodenej diplomacie a vášho vkusu. Potrebujete však, aby bolo zachované vaše pohodlie a súkromie.
Číslo 7: Fialová
Hlavná farba: Váš život je doslova prepojený s duchovnom. Aj ak by ste sa tomu nevenovali, nájde si vás to samo. Čo sa týka povahy, ste priateľská, múdra a komunikatívna.
Vedľajšia farba: Počas života naučíte mnohých ľudí byť spravodlivými a tolerantnými. Ste osoba, ktorá dokáže niesť zodpovednosť za svoje chyby, ktoré vznikajú zvyčajne nepozornosťou.
Číslo 8: Ružová
Hlavná farba: Ste pracovitá a idete si za svojimi snami. Nie ste veľmi skromná, no okolie vás aj tak miluje. Ak dosiahnete svoje, ste na výsosť spokojná. No často kvôli úspechom zanedbávate súkromie.
Vedľajšia farba: vašim najväčším nepriateľom je prokrastinácia, teda odkladanie vecí na zajtra. Ak s ňou zabojujete, zlepší sa vás život a dosiahnete viac aj v práci.
Číslo 9: Béžová
Hlavná farba: Máte skvelé nápady, veľa energie a úžasné vystupovanie. Ste inteligentná a ambiciózna, s ľuďmi jednáte fér a viete im aj pomáhať. Niekedy sa však neviete vcítiť do problémov druhých.
Vedľajšia farba: Túžite po uznaní, preto sa rada angažujete vo veciach pre blaho a pomoc ostatným. Ste nebojácna a ľudia sa s vami cítia v bezpečí.
_____________________________________
http://www.home-made.cz/?view=flipcard-----------------------------------------------------
CO JE TO CITRÓN?
Každý rok je zjištěno plno nových věcí ohledně zázračného ovoce – citrónu. Nový vitamin – Vitamin P (flavonoidy) – byl přidán k hodnotnému vitaminu C, který se nachází v této pochoutce z kuchyně nebo-li z dietní laboratoře.
Citrón dokáže všelijaké triky. Stejně jako se voda změní ve víno, tak citrón se svou kyselinou rychle změní kyselé složení na zásadité. Tím, že obsahuje velký obsah vápníku, zaštiťuje pro kosti, zuby a nervový systém základní výživu. Obsahuje také fosfor a jedna z jeho největších předností je schopnost pomáhat „trávit“ bílkoviny.
Doktor Gerald Stalh nám podává zprávu o nespočetných případech očních katarů, které byly vyléčeny používáním kapek stejného poměru citrónové šťávy a destilované vody do očí třikrát denně. Atletická noha nepotřebuje žádná drahá léčiva. Citrónová šťáva spolu ze šťávou z papáji se nazývá „vstřebávač“ těchto problémů. Několik předních zubních lékařů předepisuje citrónovou šťávu a sůl na těžké stádium paradentózy.
Citron je jedním z nejrychleji reagujících nepřátel proti bacilům. Průmysloví chirurgové používali citrón v případech zánětu rány, což mělo úžasný úspěch. Královští specialisté z Harley Street v Londýně dávají dětem královské rodiny citrón a med při bolestech v krku. Mnoho lidí, kteří vynaložili velké sumy k vyléčení tvrdohlavých ekzémů, byli přivedeni k domáckému citrónu, když už neměli žádné další peníze, aby zjistili, že se ekzém velmi rychle ustálil a po čase je nenávratně opustil úplně.
Proč mít astma, když je všude plno citrónů?
Dr. Joseph H. Greer nemá žádné obavy, že by se jeho pacientům vrátilo astma. K všeobecné detoxikační dietě jim dává 2 polévkové lžíce citrónu před každým jídlem a před spaním.
Kašel a nachlazení
Pečené citróny – peč na sucho celý citrón, dokud nerozpukne a neotevře se – se dávají na kašel a nachlazení pacientům všeho věku s obrovským úspěchem. Když se citrón rozevře, smíchej z něho vymačkanou šťávu se šťávou z čerstvého ananasu (půl na půl) a trochou medu. Pacient pocítí okamžitou úlevu.
Ananasová šťáva k citrónu dodá své mocné „trávicí“ enzymy, čímž uvolní hleny v krku.
Čínské použití citrónu
Když čínští lékaři zjeví něco ze svých přírodních léčeb, je to většinou hodnotné k přečtení. Výbornou léčbou pro poškozené nehty a zanícená nehtová lůžka je citrón, kterému se odřeže vršek, prst se dá do citrónu a vše se ováže obvazem. Ráno se může rána vyčistit.
Potíže se žlučníkem
Existují lékaři, kteří zakazují jakékoliv léky při potížích se žlučníkem a poučí své pacienty, aby omezili aspoň na jeden den všechno, kromě citrónové šťávy.
Stav spojený s pocitem na zvracení, nedostatkem chuti k jídlu, s trávicími problémy, špatnou chutí v ústech je velice často zapříčiněn „lenivými“ játry.
Růže
Mnoho lidí se hrozí při pohledu na infekční zarudnutí kůže! Obklady z citrónové šťávy jsou obrovskou úlevou poté, co se všechny mocné léky ukážou jako neužitečné.
Spála
Doktor Georgie W. Wood napsal o spále následující: Mohu vyléčit 49 případů spály z 50 citrónem a arabskou gumou. Jakmile se projeví první příznaky, uložte dítě do postele a dávejte mu pít citronádu s arabskou gumou – polovinu čajové lžičky do sklenice citronády. Zakryjte břicho suchým flanelem; potom zabalte dítě do bílé vlněné přikrývky vyždímané v horké vodě; nahoru dejte suchou deku a použijte další přikrytí, abyste vyvolali pocení. V některých případech situaci velmi urychlí přikládání lahví s horkou vodou (termofory) z vnější strany deky. Po hodině pocení, během které se hojně pije citronáda s arabskou gumou, by mělo být dítě dosucha utřeno a oblečeno podle vlastní potřeby. Citrónová šťáva má sklon odstraňovat hnisavá ložiska, která se utvářejí uvnitř v ústech.
Záškrt
Při záškrtu je citrónová šťáva také úžasně silnou desinfekcí a pomocníkem pro trávení. „Šťáva by se měla kloktat,“ říká doktor Wood, „každou hodinu nebo dvě a vždy by se měla při tom tak půl až jedna čajová lžička citrónové šťávy spolknout. Toto odetne falešnou membránu v krku a pomůže, aby vyšla ven.“
Vodnatelnost – edém
Oloupejte z citrónu kůru, nasekejte dužninu na malé kousky a přikryjte medem. Na začátek si vezmi jeden citrón a takto vymačkej posléze šťávu s medem;
postupně každý den přidávej, dokud nebudeš brát šťávu z 8 nebo 10 citrónu za den.
Zimnice a teplota
Zimnice a teplota může vzniknout z několik příčin; navzdory tomu je citrón vždy velkou pomocí. Španělé to nazývají přítelem, který nikdy neselže. Tady je ta španělská metoda, jak je popsána doktorem Woodem: „Šťáva z jednoho citrónu se přidá do hrníčku čaje z červeného jetele nebo vojtěšky alfalfa a vypije se najednou dvakrát denně bez mléka a cukru.“
Revma
Užívej šťávu z poloviny citrónu před každým jídlem a před uložením se k spánku. Může to být před použitím ředěno destilovanou vodou anebo použito ve forma silné citronády, také dvakrát denně aplikuj citrónovou šťávu na postiženou oblast z venku – externě. Většina lékařů, kteří používají tuto léčbu, tvrdí, že po třech dnech, jistý ale pomalý proces léčby citrónem ukazuje své očistné a bolesti utišující kvality.
Strupovitost
Celý svět dnes ví, že léčba citrónovou šťávou je při tomto onemocnění velmi účinná. Strupovitost má široké pozadí, ale toto je prokazatelný nedostatek účinku vitamínů, které obsahuje citrón, díky němu začne lépe a rychleji pracovat zažívací systém, vyléčí se prostředí v ústech a posílí se celý imunitní systém, jelikož se strava významně obohatí o vitamin C, který je v citrónu obsažen.
Bolest hlavy
Citrónová šťáva s několika lžičkami horkého čaje (nejlépe z červeného jetele nebo vojtěšky alfalfa) je skvělou léčbou důmyslného Newyorského barmana pro ty, kteří mívají nepřetržité bolení hlavy – nebo taky bolesti hlavy z jiných příčin. Takto se jeho zákazníci mohou naprosto zbavit užívání všech léků proti bolesti.
Zubní kámen
Citrónová šťáva je sama o sobě úžasný prostředek pro čistění zubů. Pokud namáčíte kartáčky do zředěné citrónové šťávy, budete mít čisté jak kartáčky tak zuby.
Citrón jako posilující prostředek
Mnoho žen, mužů a dětí, kterým chybí vytrvalost, mají nedostatek vápníku. Pokud se 30 dní dvakrát denně užívá citrónový koktejl, tak dojde ke změnám v chemii těla, což velmi posílí organismus, zlepší se paměť a výdrž, stejně jako se člověku vrátí barva do tváří. Citrónový koktejl se dělá z citrónové šťávy, sojového mléka a medu rozmíchaného v mixéru nebo ještě lepší roztřepaného v šejkru.
Citrón jako dobré ochucovadlo
Co se týká zelené zeleniny, nemusíte se bát. Nasbírejte si šťovíkové listy, mladé pampeliškově listy a hořčičné, mladé lístky bodláku, jemně povařené a ochucené citrónem. Ochuťte citrónovou šťávou vše, kde byste dali za normálních okolností ocet – omáčky, saláty, okurky….
Citrón jako prostředek proti molům
Ve Francii mají pěkný zvyk dávat do svých šatních skříní oloupané slupky od citrónu (i mandarinek a pomerančů). Takto mají své skříně chráněny před moli. Nebo také vzít zralý citrón, do jeho slupky napíchat mnoho koření hřebíčků a dát do skříně, kde pomalu vysychají a zanechávají příjemnou vůni ve všech skříních i v místnosti.
Citrón a vyčerpanost
Poutníci na dlouhých cestách, stejně jako cestovatelé a badatelé se dívají na citrón jako na dar z nebe. Když začnou pociťovat únavu, vysají trochu šťávy z citrónu skrze díru, kterou udělají nahoře ve slupce. Je to velmi rychle účinný lék, který dodává téměř neuvěřitelné občerstvení. Badatelé používají citrón jako ochranu před mnohými tropickými infekcemi. Trocha citrónové šťávy uhasí žízeň daleko lépe než mnohonásobně větší množství vody. Zkušení cestovatelé tvrdí, že když přidali citrónovou šťávu do běžné pitné vody v různých oblastech, je to jako desinfekční prostředek a zabraňuje to vzniku nemocí, které by vznikly z rozdílných vodních zdrojů.
Důmyslný citron
Tento trik byl odkoukán od vážených podnikatelů a obchodníků vedoucích život na úrovni, když mají být po prohýřené noci ráno opět na nohou. Rozčtvrtí citrón, posypou ho solí a sní ho celý kromě kůry ještě před samotnou snídaní. Veřejní mluvčí tvrdí, že tento trik je důležitým stimulantem než mají vyjít na podium.
Vaginální hygiena
Zředěná citrónová šťáva je bezpečnou a účinnou metodou pro vaginální hygienu. I když je to silné antiseptikum, neobsahuje žádné dráždivé látky jako obsahují různé jiné prostředky pro výplachy atd.
Londýnské zdravotnické autority spoléhají na citrón
Reddie Mallet, jedna přední osobnost zdravotnictví, má vytvořený celý terapeutický systém, který je založen na léčivých schopnostech citrónu, spolu s rozličnými jinými přírodními prostředky. V jeho zdravotním domě je pacient při své první léčbě položen mezi dvě hořící pece ve dvou opačných stranách pokoje. Celé jeho tělo je třeno citrónovou šťávu a olivovým olejem. V kombinaci s vyhřívaným vzduchem dochází k rychlému vstřebávání a léčba má dlouho trvající účinek.
Zvláště uši, nos a hrdlo by se mělo ošetřovat citrónovou léčbou. Doktor Mallet léčí tvrdohlavé případy kataru následujícím způsobem: čajová lžička olivového oleje s čajovou lžičkou citrónové šťávy je postupně – skrze kapátko – vkapávána do každé nosní dírky. Kape se také do uší každý týden pro očištění a oživení.
Malé dávky citrónové šťávy a olivového oleje se přidávají do jídla miminkům, když jsou odstavována, a dávky se zvyšují s růstem dítěte. Tato metoda, jak říkají pacienta doktora Malleta, pomáhá předcházet běžným dětským nemocem, skrze své specifické imunitu podporující přednosti.
Zácpa se léčí pomoci vnitřního a vnějšího užívání citrónové šťávy a olivového oleje. Čtyřikrát denně se užívá malá štamprle olivového oleje a citrónové šťávy. Tělo se třikrát týdně masíruje citrónovou šťávou s olivovým olejem.
Nosní mandle se léčí ředěnou citrónovou šťávou, která se kape nebo jemně nasává nosními dírkami.
Při artritidě se citrónovou šťávou a olivovým olejem jemně masírují klouby po předchozím zahřátí horkou koupelí nebo suchými horkými obklady v posteli.
Obklady z citrónové bílé dužiny se všeobecně používají na vředy, abscesy a poranění kůže. Vnitřně se při tom také užívá citrónová šťáva.
Při bronchitidě je dobré používat citrón a olej pro kloktání (žvýkání – poté vyplivnout) a také pro vnější masáž krku a hrudi.
Při cirhóze jater se denně používá i tucet citrónů ve zdravotním domě doktora Malleta. Pacienti dále ve své stravě nedostávají škrob a jí hodně ovoce jako jsou rozinky, pomeranče, ananasy atd.
Úžasných výsledků se dočkali ti, co trpěli kolikami, když masírovali břicho dvakrát denně (když leželi) citrónovou šťávou a olivovým olejem.
Při průjmu doktor Mallet používal jablečnou dužinu a citrónovou šťávu jak pro mladé tak i pro staré. Při ekzémech se citrónová šťáva s ananasovou šťávou podává každou hodinu a k tomu strava bez škrobů, dokud není nemoc vyléčena. Chřipka, bolest hlavy, porucha trávení se léčí se zvyšujícím se použitím citrónové šťávy jak vnitřně tak z venku. Při žloutence se citrónová šťáva podává spolu s mrkvovou šťávou.
Doktor Mallet dosáhl úžasných výsledků při léčbě neurózy pomocí olivového oleje a citrónové šťávy. Důležitý vápník, kterého je většinou při neuróze málo, je takto podán spolu s nervy vyživujícími látkami v olivovém oleji, což dodá pacientovi do jeho stravy šmrnc. Denní masáž olivovým olejem a citrónovou šťávou musí být také přísně dodržována.
Léčba hemeroidů v tomto citrónovém zdravotním středisku je také velmi úspěšná. Strava je podávána suchá. Žádná voda se nepoužívá – pouze ovoce a zelenina. V noci se jemně dovnitř rektálně aplikuje (klystýr) malý hrníček teplého olivového oleje a citrónové šťávy – a nechá se působit.
Kosmetika a citrón
S příchodem nové dehydratované citrónové šťávy v prášku mohou ženy, které se zajímají o svou krásu, mít vždy po ruce pohodlnou skleničku čistého citronu, kterou mohou vždy použít, bez neestetického vytláčení citronů na toaletním stolku.
Citrón je velmi hodnotné bělidlo rukou a nehtů. Nové vysoce zářivé přelivy obsahují citrón. Prostředky pro zlepšení pórů v extra moderních kosmetických obchodech obsahují přírodní citrónovou šťávu a jeden z prostředků efektivního zmenšení prsou je také citrónová šťáva.
Nový tekutý prášek je vytvořen jak pro léčbu, tak pro krásu. Obsahuje přirozenou šťávu z citrónu pro jeho schopnost zadržet lesknutí se tváří a nosu a také pro své běličské a pihy odstraňující účinky.
Citróno-jahodová zubní pasta je novou bělící pastou pro zuby, které jsou potaženy tmavým filmem a zásaditým zubním kamenem.
Newyorská učitelka tance nechává svým žákům masírovat nohy a klouby olivovým olejem a citrónovou šťávou před a po každé lekci a experti tělovýchovné kultury nyní používají velké množství masážního krému vyrobeného z vaječného žloutku, citrónu a olivového oleje.
Pařížské herečky předchází tmavým kruhům pod očima aplikací citrónové šťávy dvakrát denně. Používá se také jako prevence žlutého vzhledu krku.
Jedna mladá herečka sebou vždy nosí čistící tampónky pro odstranění make upu během dne. Má je ve skleničce, do které přikápne citrónovou šťávu, aby si zajistila při každé aplikaci vybělení stejně jako vyčištění své pleti, než aplikuje další make-up.
Citrón má mnoho použití pro vlasy a hlavu. Masírování pokožky ve vlasech si může udělat každý doma a pro své úžasné antiseptické účinky může být ponechán přes celou noc.
Citrón, dobrá léčba zlozvyku kouření
Pokud si někdo opravdu přeje přestat kouřit, zjistilo se, že když přijde chuť si zapálit nebo něco kousat, je dobré si dát do pusy citrónovou šťávu a chuť pomine. Asi po třiceti dnech této léčby přejde všechna chuť na cigarety. Pohodlný způsob, jak to používat, je, že budete s sebou nosit citrón nahoře s dírou zabalený do voskového papíru, a když přijde chuť na tabák, tak si nasajete plná ústa šťávy. Během dne budete možná muset potřebovat mít připraveno několik citrónů, abyste vždy zahnali nechtěnou touhu po cigaretě.
Je také velmi důležité přestat používat silně kořeněné jídla, omezit pepř a sůl, protože to akorát zvyšuje touhu po cigaretách a alkoholu.
Citrón pomáhá zvítězit nad alkoholem
Člověku by mělo být ukázáno zlo tohoto jedovatého nápoje a požehnání absolutní abstinence. Měl by se vzdát věcí, které zničily jeho zdraví, a nahradit je množstvím ovoce. Pomeranče, citróny, švestky, broskve a mnohé jiné ovoce. Boží svět je produktivní, pokud se budeme pořádně snažit.
Je zjištěno, že čím více se dodá do stravy ovoce, zvláště citronů, tím menší je chuť po alkoholických nápojích.
Citrón a stimulace práce střev
Šťáva z jednoho citrónu ve sklenici teplé vody je velmi efektivním simulantem trávení. Zácpě se dá velmi úspěšně předejít pitím dvou až čtyř sklenic citrónové šťávy hned po ránu.
Citrón nebo ocet?
Ve většině případů se může citrónová šťáva použít místo octu, jako je třeba zavařování či zálivky do salátu, ochucení polévek atd. Takto se člověk vyhne škodlivým účinkům, které tělu ocet způsobuje.
Ředidlo a čistič krve
Vymačkej jeden citrón do sklenice vody a vypij půl hodinu před snídaní, aby ses očistil od všech jedů a zředil svou krev.
Přeloženo z materiálů Abundant Life Ministy, P.O.BOX 913; Chadron, NE 69337; USA
_________________________________________
Med a skořice
Dnešní vědci jej doporučují jako velmi účinný lék.
Vědci zjistili, že ačkoliv je med sladký, jestliže se bere ve správných dávkách jako lék, nemůže ublížit ani diabetickým pacientům. Týdeník World News, vycházející v Kanadě, ve svém vydání datovaném 17. ledna uveřejnil následující seznam nemocí, které mohou být léčeny medem a skořicí jako výsledek studií západních vědců.Nemoci srdce
Smíchejte med a mletou skořici a mažte na chléb (samozřejmě nejlépe celozrnný) místo džemu nebo marmelády a jezte pravidelně k snídani. Snižuje to hladinu cholesterolu v krvi a cévách a chrání pacienty před infarktem. Ti, kteří už infarkt prodělali a budou denně jíst tuto snídani, budou se držet míle daleko od dalšího infarktu. Pravidelné snídaně tohoto druhu ulevují při zadýchávání a posilují srdeční tep. V Americe a Kanadě, různé domy s ošetřovatelskou péčí léčí takto své pacienty, kteří jsou ve věku, kdy cévy a žíly ztrácejí svou pružnost a mohou se ucpávat. Med a skořice vracejí cévám a žilám jejich pružnost.
Artritida
Artritičtí pacienti mohou denně užívat, ráno a večer jeden šálek horké vody s 2 lžičkami
medu a 1 malou lžičkou skořice. Užívají-li tuto medicínu pravidelně, může se vyléčit dokonce i chronická artritida. Dle výsledků průzkumu dělaného na universitě v Copenhavenu bylo zjištěno, že z 200 pacientů léčených 1 lžící medu a lžičkou skořice před snídaní, bylo 73 nemocných úplně zbaveno bolesti a do měsíce nemocní, kteří se nemohli pohybovat, začali chodit bez bolestí.Infekce močového měchýře
Rozpustit 2 lžíce medu a 1 lžičku skořice ve sklenici vlažné vody a vypít. Tím se odstraní infekce měchýře a močových cest.
Cholesterol
2 lžíce medu a 3 čajové lžičky skořice smíchané s 2dcl horké vody, které podávali pacientům s vysokou hladinou cholesterolu, dokázaly snížit hladinu cholesterolu o 10% do 2 hodin. Podává – li se 3x denně, je vyléčen i pacient s chronicky vysokou hladinou cholesterolu. Dle informací zmíněného časopisu i samotný pravý med, je – li užíván denně, zabraňuje zvyšování cholesterolu.Nachlazení
Ti, kdo trpí na časté nachlazení, by měli užívat 3x denně 1 lžíci vlažného medu s ¼ lžičky skořice po dobu 3 dnů. Tím se vyléčí nachlazení, chronický kašel a pročistí průdušky.
Potíže se žaludkem
Med se skořicí úspěšně léčí i bolesti žaludku a chrání žaludek od vzniku žaludečních vředů.Plynatost
Dle studií prováděných v Indii a Japonsku, med a skořice zabraňují tvoření nadbytečných plynů při trávení.
Posílení imunitního systému
Každodenní užívání medu a skořice posiluje imunitní systém a chrání tělo před viry a bakteriemi a brání útokům virových infekcí. Med obsahuje obrovské množství železa a vitaminů. Pravidelné užívání medu posiluje bílé krvinky v jejich boji s viry a bakteriemi.
Těžký žaludek
1 lžička skořice a 2 lžíce medu před jídlem zabraňuje zvýšení kyselosti žaludku i u nejtěžších jídel.
Chřipka
Vědci ve Španělsku zjistili, že med obsahuje přírodní látky, které zabíjejí kmeny chřipky a chrání před ní pacienty.
Dlouhověkost
Čaj vyrobený z medu a skořice, je–li brán pravidelně, zabraňuje potížím vysokého věku. Vezměte 4 lžíce medu,1 lžíci skořice a se 3 šálky vody a uvařte jako čaj. Pijte ¼ šálku 3x denně. To udržuje kůži čerstvou a hebkou až do vysokého věku. Délka života stále vzrůstá a i 100 letí lidé se mohou cítit svěží.
Pupínky
3 lžíce medu a 1 lžička skořice se smíchá v pastu. Ta se aplikuje na pupínky před spaním a ráno se smyje teplou vodou. Když to děláte denně, pupínky do týdne zmizí i s kořeny.
Kožní infekce
Aplikace medu a skořice na postižená místa léčí ekzémy i pásový opar a všechny typy kožních infekcí.
Hubnutí
Každý den ráno, 1/2 hodiny před snídaní na lačný žaludek a večer před spaním vypijte šálek čaje nebo vody s medem a skořicí. Pravidelné užívaní pomáhá snížit váhu i u mimořádně obézních osob.
Rakovina
Nedávné výzkumy prováděné v Japonsku a Austrálii prokázali, že i pokročilá rakovina kostí, žaludku a střev může být s úspěchem léčena. Pacienti trpící těmito druhy rakoviny by měli užívat lžíci medu a lžíci skořice měsíc 3x denně.
Chronická únava
Nedávné studie ukazují, že cukr obsažený v medu nejvíce pomáhá při regeneraci tělesných sil. Pacienti - senioři užívající med a skořici v poměru 1 ku 1 jsou čilejší a ohebnější. Dr. Milton, který tyto výzkumy prováděl, říká, že 1 lžíce medu a malá
lžička skořice smíchané s vodou a brané několikrát denně a hlavně kolem 3 hodiny odpoledne, kdy začíná klesat tělesná vitalita, obnoví do týdne vitalitu těla.
Zápach z úst
Lidé v Jižní Africe už odedávna první co ráno udělají, je to, že kloktají 1 lžíci medu a lžíci skořice smíchané s horkou vodou. Jejich dech tak zůstává čerstvý po celý den.
Zcela určitě vám medová kůra neublíží a bude asi nejlepší to vyzkoušet. Co myslíte?
===========================
Jablka a čerstvý, čistý jablečný moštZ kulturně historického hlediska je člověk spojen s jablkem po velmi dlouhou dobu. Nálezy zkamenělých jádřinců prokázaly, že jabloně rostly v Anatólii už před 8500 lety, a staří Egypťané zanechali hieroglyfy s jablky ve svých pyramidách a hrobech. Až dodnes zůstalo říšské jablko symbolem politické a světské moci. Žádné jiné ovoce nehraje tak významnou roli v křesťanské tradici, antických pověstech, pohanských mýtech a dochované lidové tradici jako právě jablko: je symbolem lásky, plodnosti a krásy, pokušení a hříchu. Biblický příběh o Evě, pro niž bylo jablko příčinou pádu, je nejen nejznámější, ale také nejsymboličtější v celé této řadě.
Jablka však nejsou pouhými zástupnými symboly pro něco, co je v našem životě nezbytné, ale mohou nám skutečně pomáhat. Látky obsažené v jablku jsou velmi různorodé a velmi cenné, jejich denní přísun zajišťuje lidskému tělu téměř všechny důležité živiny. Pokud by někdo musel strávit život zavřený v cele o chlebu a vodě, trpěl by velmi záhy potížemi, které mají původ v nedostatku určitých živin. Tento nedostatek se projevuje kratšími nebo dlouhodobějšími zdravotními problémy. Pokud by se však člověk ve stejné situaci živil výhradně chlebem a jablky nebo moštem, nebudou mu chybět téměř žádné životně důležité substance a bude se těšit nadále dobrému zdraví. Jablka totiž obsahují vodu, vitaminy, minerální látky, stopové prvky a bioaktivní substance, které jsou nepostradatelnou součástí zdravé výživy a jejichž pravidelný přísun je nezbytný pro dobrý stav lidského organismu. Tyto substance nemají pouze dobrý vliv na naši pokožku a zdravý vzhled, ale chrání před četnými nemocemi, k nimž patří srdeční infarkt, mozková mrtvice a rakovina.
Jablka snižují hladinu cholesterolu
Jablka bývají stále častěji uváděna jako preventivní prostředek chránící před srdečním infarktem. Důvodem je vysoký obsah sekundárních rostlinných látek, jako jsou fenolové kyseliny a flavonoidy. Při srdečních onemocněních mohou proto jablka a šťáva z nich působit preventivně jako složka stravy s omezeným přísunem cholesterolu. Vysoká hladina cholesterolu představuje významný rizikový faktor při všech chorobách krevního oběhu a srdce.
Jablka jsou v této souvislosti přímo ideální potravinou, protože obsahují pektin, který váže v žaludku tuky a cholesterol a napomáhá jejich snadnějšímu vylučování. Hladina cholesterolu tak klesá a snižuje se zátěž organismu. Ve srovnání s ostatními druhy ovoce je obsah pektinu v jablku vysoký (asi 1 %).
Přírodní jablečná šťáva zbavená zakalení obsahuje ve srovnání s neupravovanou kalnou šťávou minimum pektinu; její účinek na hladinu cholesterolu je proto mizivý.
V souvislosti s prevencí srdečního infarktu je zajímavá další látka obsažená v jablku. Jde o vitamin E, jehož přísun je doporučován rizikovým skupinám. Jablka obsahují 0,4 až 0,7 mg tohoto vitaminu na 100 g ovocné substance, což je poměrně hodně.
Jablka jako pomocníci proti rakovině
Vysoký obsah pektinu zbavuje lidské tělo škodlivin a zabraňuje tak spolu s fenoly a vitaminem C vzniku rakovinných buněk.
Jablka proti srdečnímu infarktu
Již dvě jablka nebo 2 sklenky jablečného moštu denně snižují hladinu cholesterolu a tím také riziko vzniku srdečního infarktu. Vitaminy A, C, E, polyfenoly a sekundární látky chrání srdce a tepny.
Hubneme s jablky
Kdo chce nebo musí zhubnout, najde v jablkách spolehlivou oporu. Mají totiž málo kalorií, ale přitom zásobují lidský organismus dostatečným množstvím okamžitě využitelné energie. Tím se vyhneme vyčerpání, únavě a problémům s koncentrací, které často provázejí jednostranné odtučňovací kůry. Konzumace jablek nebo jejich čisté a čerstvé šťávy je díky aroma plodů skutečným požitkem a má kromě toho silný sytící efekt - obsahují totiž celulózu a pektin. A my víme, že pektin v žaludku bobtná a vyvolává tak pocit sytosti. Odvodňující účinek zase způsobuje draslík v jablku obsažený. Díky bohatému obsahu minerálů, stopových prvků a jiných látek dodávají jablka tělu všechny životně důležité látky i při déletrvající dietě.
Jedním z nezanedbatelných aspektů každé diety je chuť na sladkosti, která zůstává většinou neukojena. Důsledkem tohoto stavu je zjevná nebo podprahová nespokojenost nebo touha po „vyrovnání“. Jakmile skončí člověk s dietou, má ještě větší potřebu sladkostí než dříve. Jablka mohou těmto nežádoucím průvodním jevům zabránit, protože jejich obsah ovocného cukru chuť na sladké uspokojí.
Posílení obranných sil organismu
Jako velký dodavatel vitaminu C se jablka výborně hodí jako prevence proti nachlazení, protože vitamin C posiluje obranné síly v lidském těle. Vědecké výzkumy potvrdily, že lidé, kteří konzumují často jablka nebo jejich šťávu, trpí skutečně méně často infekcemi horních cest dýchacích.
Kdo však onemocní navzdory prevenci, může pomocí jablek nebo moštu alespoň zmírnit příznaky typické choroby z nachlazení. Zní to sice neuvěřitelně, ale např. kloktání jablkovou šťávou zmírňuje bolesti v krku, protože jablečné kyseliny mají antibakteriální účinek. Vitamin C je obecně pokládán za prostředek praktické okamžité pomoci v případě nachlazení. Reklama sice propaguje vitaminové tablety, ale přednost bychom měli dávat pravidelnému pojídání jablek a pití jablečného moštu!
Význam jablka pro prevenci a pomoc při běžných obtížích
Při střevních potížích mají jablka regulující účinek na organizmus. Obsahují pektin a vlákninu, která povzbuzuje střevní peristaltiku. Určitou pomoc při trávení představují také některé kyseliny v jablku obsažené, které mohou zabránit usídlení škodlivých bakterií ve střevech. I tomu, kdo nemá problémy s trávením, může prospět jeden jablečný den za měsíc, sloužící pročištění organismu. Dietní den přispívá k dobrému zdravotnímu stavu a pomáhá při hubnutí.
Význam jablka a jeho šťávy při odvykání kouření
Jablko, které umožňuje pro svůj obsah vitaminu C příjem železa ve střevu, může také přispět k lepšímu zásobování červených krvinek kyslíkem. Kuřáci často odmítají konzumovat jablka, protože jim nechutnají. Možnou příčinu můžeme hledat v tom, že jejich střevní sliznice obsahují díky neustálému kouření nikotin. Ovocné kyseliny obsažené v jablku nikotin aktivují a vylučují, takže kuřák potom vnímá nikotin jako něco nevhodného. Konzumace jablek a moštu tak vyvolává u kuřáka nepříjemné pocity. Tohoto účinku lze využít, pokud se kuřák rozhodne pro odvykací kůru. Uvedená metoda má velmi dobré výsledky - pochopitelně pouze tehdy, je-li odhodlání kuřáka dostatečně pevné.
Kuřáci, kteří konzumují dva až tři dny pouze mošt, musí z výše uvedených důvodů počítat s určitými zažívacími potížemi. V této fázi totiž jablka zbavují tělo jedů přítomných ve střevech. Když jablka skončí svou práci, nastává ale opačná reakce. Cigarety kuřákům přestávají chutnat a přítomnost nikotinu v organismu vyvolává nepříjemné pocity. Tento výsledek odvykací kůry s jablky je ovšem podmíněn tím, že kuřák v prvních třech dnech abstinuje úplně nebo alespoň omezí kouření na minimum.
Vyrovnání potřeby vitaminů
Nikotin působí na mnoho vitaminů jako „zabiják“, proto mají kuřáci potřebu většího přísunu vitaminů. Zvlášť drasticky se projevuje kouření na úbytku vitaminu C. Každá cigareta okrádá kuřáka až o 30 mg tohoto vitaminu, což představuje 40 %. V relaci k množství vykouřených cigaret musí tedy kuřáci patřičně zvýšit i přísun vitaminu C, tak aby dosáhl 300 - 100 mg, což odpovídá denní potřebě.
Jablka a spánek
Hodně z nás si stěžuje na problémy se spánkem, ženy dvakrát častěji než muži. Jde přitom o poruchy usínání a spaní či probouzení, kdy se budíme příliš brzy a už se nám nedaří znovu usnout. Častou příčinou těchto poruch bývá právě stres. Postižení by se tedy měli v první řadě pokusit odstranit příčiny vedoucí k poruchám spánku. Určitou pomoc v nouzi může ale poskytnout i jedno jablko nebo sklenka moštu před spaním.
Častou příčinou nočního nebo příliš časného probuzení je totiž pokles hladiny krevního cukru. Díky ovocnému cukru v jablku zůstává obsah cukru v krvi delší dobu konstantní. Vitaminy skupiny B, hořčík a různé sekundární rostlinné látky mají zase uklidňující účinek na nervy a tím pomáhají při usínání. Také jablkový čaj a jablková šťáva jsou staré uklidňující domácí prostředky, které se doporučují vypít před usnutím.
Zdravá pleť a hezké vlasy
Stav pleti prozradí mnoho o stravovacích návycích. Šedá, matná nažloutlá nebo nečistá pleť svědčí o tom, že našemu organizmu chybějí vitaminy a minerální látky. Při jejich nedostatku totiž nefunguje dobře látková výměna, organizmus se úplně nezbavuje nestravitelných zbytků rostlinné stravy a prokrvení tkání je nedostatečné. Konzumace jablek představuje v tomto ohledu velkou pomoc.
Mezi pocitem dobrého zdraví a stavem naší pleti existuje těsný vzájemný vztah. Změny v pokožce nebo různé ekzémy mohou vést ke značnému psychickému trápení. Podobně stres a psychické vypětí mohou mít za následek nepříjemné kožní reakce. Konzumace čisté jablečné šťávy působí na tělo i psychiku pozitivně. Jablka obsahují vitamíny skupiny B, vitamín P a minerální látky, magnezium a fosfor, které přispívají k uvolnění a uklidnění nervů. Sama konzumace jablek představuje požitek, který příjemně dráždí smysly a tím také pozitivně působí na náladu.
Jablko - vitaminová bomba
Jablka obsahují vitaminy A, Bl, B2, B6, B12, C, E, K, kyselinu pantotenovou, niacin, biotin, kyselinu listovou a cholin. Vitamín A – retinol, vitamín C - kyselina askorbová, vitamín E – tokoferol, vitamín K, vitamíny skupiny B, vitamín B1 - thiamin (aneurin), vitamín BZ – riboflavin, vitamín B3 – niacin, vitamín B5 - kyselina pantotenová, vitamín H – biotin, vitamín B6 – pyridoxin, Kyselina listová, vitamín B12 – kobalamin.